Skocz do zawartości

[Kierownica] Szosa, gravel wybór


a4ry

Rekomendowane odpowiedzi

Popłynąłem! Słowem wstępu! Ale trzeba to dokończyć!

Chciałem wymienić korbę, przy okazji kasetę, łańcuch. Poleciała przerzutka tył, przód i do tego klamkomanetki.

Na koniec dłubiąc w allegro zauroczyłem się owijką Supacaz. Jak prawie nowy kokpit to czemu nie wymienić kierownicy?

Zacząłem się doktoryzować z tego tematu. Oczywiste, że do gravela idzie duża flara, wygląda zacnie. Jakoś tak czułem, że flara nie bardzo będzie dla mnie.

Trafiłem na ten film 

 i już wiedziałem dlaczego nie chcę flary i co mi nie pasowało, chciałbym coś tradycyjnego.

Czy jestem w błędzie, że chwyt na łapach jest przy flarze dużo mniej wygodny?

Matko Bosko sorry za przydługi wstęp!!!

Mam za szeroką kierownicę bo całe 420 mm (zresztą czułem to) a wg pomiarów to 400 mm (może nawet 390 mm).

Pytanie teraz na co wymienić?

Chodzi mi po głowie kierownica Ritchey, ale który model?

Coś podstawowego? Road Comp Curve

Może coś bardziej kombinowanego? Road Comp Streem III

Może coś innego? Wpadła mi w oko też ITM NH1

Są jeszcze Meridy, BBB, UNO, PRO LT......

Obecnie reach mam 82 mm ale jak mierzę to wychodzi mi więcej. Wolałbym mniejszy reach dlatego kręcę się coś koło 70-75 mm.

Budżet do 150 PLN najlepiej ale jak będzie 200 PLN też będzie OK. 

Może ktoś ma inne jakieś dobre propozycje?

Dzięki za zainteresowanie tematem!!!

ps. w dolnym chwycie jeżdżę bardzo rzadko dlatego ten parametr ma mniejsze znaczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociemir, niby wszystko wiem ale zdecydować się nie mogę. Czy to mnogość wyboru? Czy te powyższe nie mają tego czegoś co spowodowało by natychmiastowy zakup, jak np owijka zobaczyłem-kupiłem? 

Dlatego pogrubiłem dwa pytania:

Czy flara naprawdę wpływa na spadek komfortu na chwycie na łapach?- upewnić się chciałem.

Może ktoś ma inne jakieś dobre propozycje? - może jednak potrzebuję więcej modeli? Żeby coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Godziny dumania i poszedłem w prostotę, wybór padł na Pro PLT wersja kompaktowa. Co bym nie rozważał to wracałem do PRO.

Nie wiem czy to oczywiste, bo dla mnie nie było, to marka Shimano.
Jedną z wad tej kierownicy jest brak rowków na prowadzenie linek,  które chciałbym mieć, reszta to zalety. Rowki te ma wersj ergo ale dla mnie była za bardzo przekombinowana.

Tak to się prezentuje ...

ts4kibwrs9l0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...