Skocz do zawartości

[Amortyzator] Wymiana zabytkowego XCM'a.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym zapytać o kwestie związane z amortyzatorem. Przez parę lat totalnie nie interesowałem się rowerami ale w tym sezonie chce znów zacząć jeździć.


W rowerze (na ramie leader fox evolution) posiadam chyba jednego z najstarszych XCM'ów. Posiada on już obecnie bardzo duże luzy, że wręcz boje sie na nim jeździć. Szukając wg zdjęć w necie obstawiam że rocznik tego widelca to 2010.
W środku to tam nic nie ma, tzn sprężyna i  elastomer, dodatkowo dawno temu został zalany olejem co troche poprawiło jego pracę (choć tez agresywniej odbija).

Chce wymienić koło, hamulce i stwierdziłem że jak ten suntour dostanie mocniejsze hamulce niż badziewne V'ki to się chyba połamie, a ja razem z nim :mellow:.

Potrzebuje niskim kosztem wsadzić coś sztywniejszego z jakimkolwiek systemem tłumienia lepszym niż kawałek gumy. Jaki jest teraz minimalny próg wejścia? Czy obecne edycje XCM z tłumikiem są ok, czy lepiej w ogóle nie schodzić  poniżej XCR?

Koło 26, 1 1/8. Moja masa 70kg.

Pozdrawiam!


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...