Skocz do zawartości
Rowerowyszaj.pl

[Kompatybilność] problem z przerzucaniem biegów sram x7 z shimano deore w

Rekomendowane odpowiedzi

Rowerowyszaj.pl

Hej, mam problem ze zmienianiem biegów. Manetka to sram x7 9s, a przerzutka to shimano deore m592 9s. Niby wszystko wydaje się ok ale czasami wcale nie zmiania biegów, a czasami zmienia co dwa biegi. Słyszałem o różnych naciągach linek, ale sie kompletnie na tym nieznam. Stąd też moje pytanie, czy to będzie działo? 

Linka i pancerz nowa nasmarowana

Wcześniej miałem manetke shimano altus wraz z tą sama przerzutka deore m592 i wszystko śmigało perfekcyjnie... Do czasu aż nie zaliczylem gleby i przyszedł czas na wymiane manetki. Wymieniłem, myślalem że wszystko bedzie ok a tu taka niespodzinaka. 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lawstorant
Napisano (edytowane)

Po co kombinować? Masz shimano to dlaczego kupiłeś manetkę sram? Z tego co patrzę to nawet nigdzie nie ma takiej kombinacji w "druciarskich" tabelach kompatybliności. Ten sram ma naciąg 1:1 (około) gdzie shimano przed Dyna-sys ma 2:1 (około).

Kup manetkę shimano i będzie ok.

Edytowane przez Lawstorant

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
abdesign
15 godzin temu, Rowerowyszaj.pl napisał:

Proszę o pomoc.

Możesz wymienić albo manetkę albo przerzutkę - bo zestaw jaki złożyłeś nie ma prawa działać poprawnie.

Kolega wyżej "się kopnął" i chyba z rozpędu napisał o dynasysie które ma akurat uciąg zbliżony sramowego do 1:1,

a zapewne chodziło mu o ciąg twojej deorki która jest 2:1 - stąd albo nie zmienia albo wbija po dwa ze sramową manetką 1:1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rowerowyszaj.pl

Dzięki za pomoc ale temat nieaktualny. Okazało sie że przerzutka jest pęknięta (wózek odleciał od korpusu) i zdecydowalem zmienić się przerzute na sram x9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michuuu

Skoro nieaktualny to zamykam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.