Skocz do zawartości

[Kompatybilność] problem z przerzucaniem biegów sram x7 z shimano deore w


Rowerowyszaj.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem ze zmienianiem biegów. Manetka to sram x7 9s, a przerzutka to shimano deore m592 9s. Niby wszystko wydaje się ok ale czasami wcale nie zmiania biegów, a czasami zmienia co dwa biegi. Słyszałem o różnych naciągach linek, ale sie kompletnie na tym nieznam. Stąd też moje pytanie, czy to będzie działo? 

Linka i pancerz nowa nasmarowana

Wcześniej miałem manetke shimano altus wraz z tą sama przerzutka deore m592 i wszystko śmigało perfekcyjnie... Do czasu aż nie zaliczylem gleby i przyszedł czas na wymiane manetki. Wymieniłem, myślalem że wszystko bedzie ok a tu taka niespodzinaka. 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować? Masz shimano to dlaczego kupiłeś manetkę sram? Z tego co patrzę to nawet nigdzie nie ma takiej kombinacji w "druciarskich" tabelach kompatybliności. Ten sram ma naciąg 1:1 (około) gdzie shimano przed Dyna-sys ma 2:1 (około).

 

Kup manetkę shimano i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rowerowyszaj.pl napisał:

Proszę o pomoc.

Możesz wymienić albo manetkę albo przerzutkę - bo zestaw jaki złożyłeś nie ma prawa działać poprawnie.

Kolega wyżej "się kopnął" i chyba z rozpędu napisał o dynasysie które ma akurat uciąg zbliżony sramowego do 1:1,

a zapewne chodziło mu o ciąg twojej deorki która jest 2:1 - stąd albo nie zmienia albo wbija po dwa ze sramową manetką 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...