Skocz do zawartości

[kaseta] Poszukiwanie kasety 12-34


Serower00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie mam kasetę 11-34 9rz. Planuję wymianę - chciałbym lepiej dopasować stopniowanie pod siebie w zakresie cięższych przełożeń. Docelowo chciałbym mieć układ 11/12-14-16-18...a mam wiadomo 11-13-15-17... Kaseta 11-32 nic nie wnosi w zakresie dolnych przełożeń, 11-30 już ma szosowo 11-12-14-16...co mi też nie pasuje.  Znalazłem kasetę bodaj Alivio 12-36 i byłoby spoko, tylko ta zębatka 36. Moja przerzutka to RD-M390 Acera, wg informacji jakie znalazłem poj. 45T. Z jednej strony po włożeniu kasety 12-36T miałbym tylko 1 ząb "przekroczoną pojemność tj. 46T" z drugiej zaś, nie wiem czy zębatka 36T nie jest za duża do tej przerzutki. Pewnie rozsądniej byłoby zmienić korbę, ale korba jest wymioniona, dosyć nowa, więc nie chce jej zmieniać;  sama największa tarcza kosztuje prawie pół całej korby, więc też bez sensu (mam tarcze 44T). Pytanie czy ta przerzutka ewentualnie podejdzie do tej kasety 12-36, czy może istnieje kaseta 12-34 (widziałem, że parę lat temu były)? Za wszelką poradę serdecznie dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...