Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Deore - wymiana


newcastle26

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerze zostaw te co masz. Jak będziesz miał 10 biegów i więcej to można w lepszą linkę inwestować. a co do smarowania to wystarczy lekko zwilżyć oliwką linkę, ale tylko tam gdzie wchodzi w pancerz. Jak nalejesz za dużo to będzie się do niej lepił syf i po krótkim czasie znów może przestać chodzić prawidłowo. Jak będziesz miał jakiś problem z regulacją to śmiało do mnie dzwoń. Jestem dyspozycyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam :) Dopiero dzisiaj. I od razu pytanie. Jak wymienić linke w manetce Deore? Odkręciłem plastikowa śrubkę i widzę w otworze linke. Ale nie jej końcówkę. Czy mam jakoś rozkręcać manetkę?

Dobra, mam. Może kiedyś będzie ktoś potrzebował, to trzeba górna obudowę zdjąć :)

Wcale nie trzeba odkręcać górnej obudowy. Pięknie wychodzi przez otwór po plastikowej śrubie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, po konsultacji telefonicznej z kolegą @SoloTM (zaznaczę że nie przeklął mnie ani razu :D) chyba się udało. Niestety, nie dam rady dziś pojeździć, ale jutro na pewno przetestuje :) Oby było Ok. Wielkie dzięki :thanks:

Ale kusi mnie zmiana kasety bo ta mi się jakoś nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu się przyznawać. Jak się nie umie to się nie bierze :D Kazał kręcić raz jedna śruba, raz drugą. Niby wszystko miałem rozpisane co i jak, ale jak się ma doświadczenie to zupełnie inaczej. Mam nadzieje ze już będzie Ok. Ale tak na marginesie to i chyba u mnie korba tez w nie najlepszym stanie. Jak kręcę nią wolno to sukcesywnie w któryś miejscach obciera o przednia przerzutkę. Na pełnym obrocie są dwa takie miejsca.

Ehh tak to jest jak się kupi używany rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Do reg. p.p masz baryłkę przy lewej manetce. Przekręć ją o 2 ząbki w jedną str. a jak będzie jeszcze gorzej to kręć o 4  ząbki w drugą str. Jak nic to nie da to problem jest gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus92 no ma nadzieje :) jeszcze raz wielkie dzięki dla Wszystkich :thanks:

@arturross15 ale masz na myśli to, że korba u mnie obciera? Jeśli tak, to już po problemie bo troszeczkę właśnie baryłkową podregulowałem. Bardziej martwi mnie to że może być krzywa. Ale dzięki koledze @SoloTM już wiem jak sprawdzić co jest krzywe. Najpierw jednak trochę pojeżdżę bo już mnie to wszystko trochę kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą baryłką to najlepiej kręcić podczas jazdy, bo wówczas pod naciskiem nogi na pedał blaty mogą się lekko odkształcać. Jeśli blaty są krzywe to regulacja nie pomoże, obcierać wówczas będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak późno, ale dopiero wczoraj trochę pojeździłem. No jest zdecydowanie lepiej, ale to jeszcze nie to. Zdarzy się że nie przerzuci do końca. Trochę regulowałem baryłką, ale nie wiele pomogło. Na razie nie będę nikogo męczył telefonami :D bo po głowie cały czas chodzi mi ta kaseta. Przyglądałem się tym zębom i naprawdę jakieś pokrzywione. I chyba jeszcze ją wymienię.  Nie jest to duży koszt więc spróbuję. Może się uda.

Zamówię takie coś:

Kaseta 9-rzędowa SHIMANO HG-400 KCSHG4009132 11-32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam dokładnie 11-32.

A co ponad masz na myśli "nic ponad"? Żeby wsadzić z tyłu 10? Czy raczej chodzi o ilość zębów?

Zastanawiałem się nad 2 z przodu i 10 z tyłu. Ale zupełnie nie mam pojęcia ile to zmian. I nie wiem czy ta przerzutka którą kupiłem obsłużyłaby 10 z tyłu. Ale to też trzeba by chyba manetki zmieniać. Nie, za dużo tego. Tym bardziej że wtedy korba do wymiany, a to też nie są tanie rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...