Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Deore - wymiana


newcastle26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Gdyby był o te dwa ogniwa dłuższy nie byłoby źle, ale teraz też powinno być ok. Dla sprawdzenia czy jest ok przerzuć teraz z przodu na największą tarczę korby i powoli na kasecie na największą sprawdzając co chwilę, czy przerzutka nie jest nadmiernie napięta. Jeśli takie skrajne położenia są ok to długość łańcucha też będzie w porządku. Możesz też po tej operacji wrzucić zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam taki ze próbując wyregulować przerzutki (oczywiście najpierw przykręcić do niej linke) nie mogę zacząć od najmniejszej koronki. Robię wszystko wg instrukcji przesłanej mi kiedyś przez kolegę @SoloTM. Wg niej śruba baryłkowa przy manetce i przerzutce dokręcona. Manetka na najszybszym biegu i najmniejszej koronce. Lekko napinam linkę i dopiero przykręcam do przerzutki. I powinienem zacząć sprawdzanie jak przerzuca od właśnie najmniejszej koronki. Ale mi przerzuca od razu na 2, bez dotykania manetki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze hak prostuje się względem ramy. Możesz kupić hak nowy i i tak należy go sprawdzić. 7 na 10 haków nie jest idealna. Ten hak wyprostuj, następnie tak jak koledzy pisali wyżej ,poprzeginaj z czuciem przerzutkę i następnie znów sprawdzić należy hak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się :( nie potrafię wyregulować. Chociaż jeszcze spróbuje z nie dokręcaniem śruby na maxa i raz jeszcze przykręcę linke. Zobaczymy.

@arturross15 wymieniłem hak, przerzutkę i łańcuch. Wszystko nowe. Czy hak prosty? Nie wiem. Na rowerze wyglada lepiej niż stary (stary „szedł” w stronę zębatek). Przerzutka stara miała wyczuwalny luz przy mocowaniu wózka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam precyzji. Generalnie przerzuca od najmniejszej do największej. Przy największej czasami kłopot. A to przerzuca o 2 a to znowu przerzuci tak ze położenie wózka jest jakby między dwoma zębatkami i łańcuch nie może się zdecydować na która wskoczy (ze napisze to pół żartem, ale nie chce się denerwować). Zawzyczaj gorzej jest jak idzie z największej na najmniejsza. I strasznie jakoś tak głośno, jakby skacze a nie schodzi płynnie :(

kurcze, mam trochę porównanie do mojego poprzedniego roweru gdzie chodziło wszystko po prostu super. Nawet nie bardzo było słychać kiedy się zmieniało bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Śruba o którą pytasz to tzw. śruba B. Odpowiada za odległość górnego kółeczka przerzutki od kasety. Także ma wpływ na precyzję zmiany biegów.

Spróbuj jeszcze raz krok po kroku wyregulować. Na pewno się uda.

Gdyby nie wirus to chętnie pomógłbym nawet osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śrubka odpowiada również za to by łańcuch nieco bardziej opasał zębatkę. Czyli jak przeskakuje na najmniejszej zębate to po ruszeniu tą śrubką czasami przeskakiwać przestaje.

A nie doczytałem, czy masz wymienioną linkę i pancerze? one również powodują sporo problemów. Wykręć ją i sprawdź czy nie jest pozaginana. Jak jest to wymień. Przesmaruj również cienką warstwą oliwki linkę. Będzie lepszy poślizg. A i bez sprawdzenia przyrządem haka przerzutki się nie obędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak:

przykręcając bądź odkręcając śrubę bryłkową można zauważyć jej ruch względem kasety. Jak ją przykręcę (ustawie) na niższych zębatkach to na nich właśnie chodzi dobrze ale na górnych problem. I na odwrót, jak ustawie na górnych to na dolnych znowu kiepsko. Pisząc o ustawianiu mam na myśli:

zaczynam na najmniejszej. Daje jedną w górę - jest Ok. Daje następną - nie przerzuci. Wyreguluje na bryłkowej, jest Ok. Przerzuci następne dwie, trzy. I zaczynają się schody. Jadę wyżej, ten sam problem. Wyreguluje bryłkową. Jest Ok. Zjeżdżam na dół o 2 czy 3 jest Ok. Niżej znowu problem. 

Trochę zamotałem, ale mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi.

@arturross15 w zeszłym roku wymieniałem manetki razem z linkami. Chyba nie wymieniłem pancerza linki. Nie pamietam :(

Niestety, nie mam w Ostrowcu ogarniętego serwisu. Byłem w swych polecanych i d..a. W tym niby najlepszym przy przeskakiwaniu mi pedału w pewnym miejscu, wymienili pedały. A okazało się że suport był poluzowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kiedyś tam wymieniałeś nie ma znaczenia. Czasami po krótkiej jeździe się coś zahaczyć może i lekko przegiąć, a to już blokuje się w pancerzu. 

Jak nie idzie wyregulować baryłką to kolejną  rzeczą którą robię to prostowanie haka, jak tu jest ok. to sprawdzam linkę i smar. pancerza. Jak to nie pomaga to przerzutka. Jak tu problemu nie ma  to zostaje manetka. Jak  manetka jest sprawna to znaczy że należy odstawić alkohol i spróbować regulację na trzeźwo. 

To ostatnie to żart. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec wypiłem piwo, chodź miałem ochotę na coś znacznie mocniejszego.

A może z kasetą coś nie tak?

Kupie jeszcze linkę i pancerz. Ale już trochę się tego nazbierało :(

Ewentualnie założę stara manetkę. Chociaż Deore kupowałem nowe. Z linkami właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet oryginalna nowa linka w manetce potrafi być krzywa (pozaginana) przez to że za ciasno ją "skręcono" w fabryce. Wówczas by jej nie wyrzucać,  takowa linka nadaje się tylko na przerzutkę przednią. Na tył musi być idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze to spróbuje. Może kiedyś ten rower znowu będzie mnie cieszył.

Ale z drogiej strony tak było od początku. Tak źle to chodziło. Możliwe żeby aż taki przypadek ze coś nie tak z dwoma linkami było?
Jaką linkę polecicie?

A co myślicie o kasecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zęby nie są powyginane (a to widać jak  się kręci pedałkami np. do tyłu) to choćby były całkowicie zużyte to biegi działać będą. Co najwyżej będzie  przeskakiwać Ci łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze to spróbuję.

Polecicie coś? Sporo tego jest.

Takie wystarczą:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-linek-i-pancerzy-przerzutki-shimano-7409645229

czy lepiej takie:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-linek-przerzutki-jagwire-pro-shift-czarny-8686769666

a może takie:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-linek-przerzutki-jagwire-pro-pck500-czarny-8604366475

a może jeszcze inne?

Naprawdę dużo tego, ale nie chcę podwoić wartości roweru :no::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...