Skocz do zawartości

[Zakup roweru] 1500-3000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje roweru na dłuższe wycieczki chodzi mi o przedział cenowy między 1500-3000 zł ( jakieś tańsze propozycje i te troche droższe)

Rower będzie mi służył do małych jak i dużych wypraw/wycieczek rowerowych! 2 lata temu jeździłem trasy po 150-200 km (wyjazdy na weekend) i chciałbym do tego wrócić i w tym celu szukam roweru.

05e834026db8a7b8480989b15b80f027.png

Wtedy jeździłem tym focusem na osprzęcie Deore był to fajny rower jednak mimo założenia później węższych opon brakowało mi prędkości.

Mogę liczyć na jakieś propozycje aktualna wiedza na temat rowerów u mnie jest słaba więc wole się was dopytać, pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między rowerami za 1500, a 3000 jest przepaść . Raczej nikt nie zrobi ci przeglądu całego asortymentu w takich widełkach . Ogranicz mocno zakres cenowy .

A te wycieczki i wyprawy gdzie ? Tzn w prawdziwych górach też ? Po asfalcie czy terenem ?  Chodzi o to jakiego roweru szukasz - mtb , cross , trekking , szosa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie za tą kwotę kupisz już przyzwoity rower . Patrząc na zastosowanie wybieraj między crossem , a ......  i tu nadal niewiadoma . Jeśli w grę wchodzą górskie szlaki to ja stawiałbym na turystyczne MTB , jeśli bardziej kusi cię wstęga szos i prędkość to może jakiś gravel ?  Cross będzie najbardziej uniwersalny , MTB i Gravel sprawdzą się najlepiej w swoim środowisku , a nagorzej w ,,nieswoim " . Poczytaj tematy na forum , może coś ci się wyklaruje .  Gdybyś decydował się na MTB to jest jeszcze kwestia doboru rozmiaru koła do wzrostu . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3k dorwiesz Rometa Aspre 1 z tego roku na karbonowym widelcu i napędzie 2x8. Przeglądając nowe rowery typu gravel w Twoim budżecie zauważysz, że większość oferuje Osprzęt klasy Shimano Claris oraz przedni widelec z aluminium. 
https://www.romet.pl/Rower,ASPRE_1,10,773,774,15412,2020.html

W przypadków rowerów crossowych wybór jest większy. Ze stajni Kross - Evado 6.0 powinien być w Twoim zasięgu:
https://www.kross.pl/pl/cross/evado-6-0
Z innych firm popatrz na Romet Orkan 5/6 (2019 lub tegoroczne) albo Meridę Crossway 300.

Daj znać, które Ci wizualnie oraz osprzętowo najbardziej odpowiadają. 
Pozdro ;)



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...