Skocz do zawartości

[1300-1800zł] rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam roweru crossowego w tym przedziale cenowym. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że ludzie na forum to strasznie francuskie pieski. Posiadam rower za 500 zł od komunii jakiś typowy góral. Mam już go 10 lat a śmiga dalej i jeździ się nim OK mimo, że już mam 20 lat a koło w tym rowerze ma 26 cali. Także jak słyszę opinie, że "rower za 1500 zł to szmelc" to śmiać mi się chcę. Przepaść między rowerem za 500 zł 10 letnim a nówką za półtora koła jest kolosalna tak?. Ale do rzeczy. Celuje w koło 28 cali na wzrost około 180/183 cm. Oczywiście rama to kwestia dopasowania. Martwię się o to, że większość rowerów które będę mógł kupić nie będą dostępne stacjonarnie u mnie w mieście. Przez co będę miał problem z przymierzeniem czy rower mi pasuje. Polecacie kross evado? Różne wersję. Czekam na opinie ;) Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, że na początku czepiasz się forumowiczów a następnie pytasz o poradę... 

No ale ok. Wypowiem się, bo sam kupiłem podobny rower rok temu. 
Po pierwsze nie ma co porównywać rowerów z 10 lat wstecz, bo ceny się zmieniły. Mam, a właściwie miałem rower z 2009 roku za 600 zł, teraz kupiłem crossa za 1400 zł.
Wybór padł na Kellys Cliff 30.
Wady:
przerzutka tylna do wymiany, bo słabo trzyma łańcuch.  
korba na kwadrat coś tam strzela - pewnie do rozkręcenia i skręcenia. 

Zalety/pozytywne zaskoczenia:
amortyzator nie jest dla mnie dużą wadą, może rower cięższy przez to, ale nie zależy mi na tym bardzo w tej chwili, wybiera większe nierówności
całokształt, bardzo przyjemnie sie jeździ. 

Wydaje mi się, ze wszystkie crossy w tej cenie są podobne. Ja wybrałem Kellysa z trzech powodów: nieprzypadkowa firma, sklep blisko mnie, była promocja spora. 
Ja proponuje kupić Ci tani rower, za te 1400 zł na przykład. Zobaczyć co Ci przeszkadza w nim i wymienić to. To chyba najlepsze wyjście, ponieważ nikt na forum nie jest Tobą. 
Wielu osobom może przeszkadzać amortyzator w takich rowerach, a dla Ciebie może to być rzecz do zaakceptowania. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...