Skocz do zawartości
hehhehhee

[4000zł] rower do skakania

Rekomendowane odpowiedzi

hehhehhee

Mam do was pytanie 

chciałbym kupić rower do skakania i zastanawiam się czy lepszy będzie nowy/doinwestowany HT

czy używany Full

Mój budżet to 4000 

mam 167 cm i 15 lat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BMXdoPieca

Za 4 tysiące to tylko HT, pamiętaj że to jeszcze trzeba utrzymać. Sztywniak jest może mniej wygodny ale jest lepszy do skakania, tym bardziej do nauki techniki. Miałem kilka zjadówek i ostatecznie jeżdżę na hardtailu ze skokiem 150mm i nie wyobrażam sobie powrotu na fulla.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

A ja na to patrzę z zupełnie innej strony :D 

Też słyszałem "kup HT, kup HT, więcej się nauczysz". Czego się nauczyłem? Nic, albo niewiele. Był mało wygodny, gorzej się podjeżdżało, przy skakaniu kolana obrywały nieco bardziej. A do tego przesiadce na fulla trzeba się było uczyć jazdy na nowo (może przesadzam ale to na pewno zupełnie inna jazda). 

I owszem, full więcej wybacza ale ja powrotu na HT sobie nie wyobrażam. Inną rzeczą jest że fulla do FR szybko zmieniłem na coś do AM/enduro, więc i styl jazdy się znacząco zmienił. 

Na zimę złożyłem sobie niedrogą dirtówkę - i uważam że to świetna sprawa, i na takim małym, zwrotnym, lekkim i prostym rowerze sporo się można nauczyć. Także trochę żałuję że mam go dopiero teraz a kiedyś zaczynałem od NS Core, który wydaje się w porównaniu do Two6Playera strasznym klocem. Napęd 1x8, przerzutka+kaseta Claris i korba z zębatką NW i spokojnie można na jakąś miejscówkę czy pumpa podjechać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta