Skocz do zawartości

[4000zł] rower do skakania


Rekomendowane odpowiedzi

Za 4 tysiące to tylko HT, pamiętaj że to jeszcze trzeba utrzymać. Sztywniak jest może mniej wygodny ale jest lepszy do skakania, tym bardziej do nauki techniki. Miałem kilka zjadówek i ostatecznie jeżdżę na hardtailu ze skokiem 150mm i nie wyobrażam sobie powrotu na fulla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na to patrzę z zupełnie innej strony :D 

Też słyszałem "kup HT, kup HT, więcej się nauczysz". Czego się nauczyłem? Nic, albo niewiele. Był mało wygodny, gorzej się podjeżdżało, przy skakaniu kolana obrywały nieco bardziej. A do tego przesiadce na fulla trzeba się było uczyć jazdy na nowo (może przesadzam ale to na pewno zupełnie inna jazda). 

I owszem, full więcej wybacza ale ja powrotu na HT sobie nie wyobrażam. Inną rzeczą jest że fulla do FR szybko zmieniłem na coś do AM/enduro, więc i styl jazdy się znacząco zmienił. 

Na zimę złożyłem sobie niedrogą dirtówkę - i uważam że to świetna sprawa, i na takim małym, zwrotnym, lekkim i prostym rowerze sporo się można nauczyć. Także trochę żałuję że mam go dopiero teraz a kiedyś zaczynałem od NS Core, który wydaje się w porównaniu do Two6Playera strasznym klocem. Napęd 1x8, przerzutka+kaseta Claris i korba z zębatką NW i spokojnie można na jakąś miejscówkę czy pumpa podjechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...