Skocz do zawartości

[koła wyścigowe] 29" do XCM i XCO


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoich nowych kół nie byłem w stanie uszczelnić nie tylko stacjonarną pompką, ale też kompresorem. Pomogło dopiero wsadzenie dętki, napompowanie, spuszczenie powietrza i wyjęcie dętki, tak żeby opona pozostała uszczelniona z jednej strony. Nawet wtedy stacjonarna pompka nie dała rady, ale z kompresorem się udało. Teraz na większości stacji benzynowych jest kompresor, więc można sobie z tym szybko poradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę koła niż pomiar. :D Dlatego, że na szosie nie jestem jakiś pro i tylko by się marnował, a moim (dobra, nie tylko moim) zdaniem pomiar mocy w rowerze MTB nie ma sensu.

Coś mi się wydaje, że z Bontragerów nic nie będzie jednak. Obiecywali, obiecywali i olali... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

takie PB Maratony to często praktycznie szosowe

Ano... :D Dlatego cieszę się, że team zmienił priorytety i już nie są tak napaleni na PB...

No i właśnie ze względu na ten CrossMaraton i górską etapówkę zdecydowałem się na te szersze koła, ale jak widać chyba nic z tego i będę musiał ryzykować z NoLimited...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zostają NoLimited z wyprzedaży. Dopytałem i mają standardowo 2 lata gwarancji i 3 lata Crash Replacement.
Kovee z oficjalnego źródła i owszem, ale nie nowe, tylko używane (pewnie potestowe). Inne marki fajne, ale drogie. Więc sprawa jasna. :D
Dla spokoju ducha zdejmę, rozbroję i przeważę te obecne Syncrosy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wkg napisał:
10 godzin temu, TheJW napisał:

moim (dobra, nie tylko moim) zdaniem pomiar mocy w rowerze MTB nie ma sensu.

Raczej nie ma zbyt wielkiego. Tyle, że np. takie PB Maratony to często praktycznie szosowe : ) W sumie i to i to to zabawka

Moim zdaniem i z własnego doświadczenia powiem, że na wyścigach pomiar mocy ma dużo więcej sensu w MTB niż w szosie. Ale o tym może podyskutujemy kiedyś w innym dziale :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier przywiózł dzisiaj koła (tak swoją drogą - był pod firmą o 15:59, a pracuję do 16 :D). Było trochę komplikacji po drodze, ale w końcu dotarły.
Pierwsze wrażenie - szok. Otworzyłem karton i od razu zobaczyłem odprysk karbonu na rancie obręczy. Okazało się, że przednie koło jest uszkodzone (gdzieś w trakcie pakowania musiało się coś przydarzyć, bo karton był nienaruszony). :(
Wróciłem do domu w podłym nastroju, zrobiłem zdjęcia, przygotowując się psychicznie na "batalię" z producentem i firmą kurierską wysłałem maila do NL...a po chwili dostałem odpowiedź, że jutro wyślą mi drugie koło!
Humor mi się nieco poprawił, więc wziąłem się za najważniejsze - ważenie! B)

Komplet waży 1389g:
- przód 639,5g
- tył 749,5g

Teraz pozostaje czekać na wymianę koła i można testować. Ciekawe, czy różnica w sztywności i wszystkim co z nią związane będzie faktycznie aż tak odczuwalna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wkg napisał:

Żądają zwrotu tego z odpryskiem ? : )

Tak, podobno kurier ma od razu zabrać. Reszta była pełnowartościowa, więc zmienią obręcz i będzie dobrze.

Jak obiecali, tak zrobili - nowe koło jest w drodze. Trzymam kciuki, żeby tym razem było wszystko OK, bo po dotychczasowych przygodach i dokładce w postaci dzisiejszej informacji o odwołaniu zawodów mam naprawdę bardzo podły nastrój. :(
Z drugiej strony - mogę sobie na spokojnie zrobić serwis roweru wcześniej niż planowałem i wrzucić od razu nowe koła, które miały być założone dopiero na wyścigi z letniego cyklu. O ile poczta znajdzie zgubioną w sortowni paczkę z częściami... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło przyszło! :)

Znów zrobiło mi się ciepło, jak zobaczyłem zmasakrowany (pogięty, rozerwany, posklejany na szybko taśmą) karton pozostawiony przy schodach na parterze firmy, w ogólnodostępnym miejscu. Kurier po prostu go zostawił i uciekł; na pewno widząc, w jakim stanie było opakowanie, spodziewał się reklamacji. ;)

Zawartość na szczęście cała. Tym razem wszystko OK, od razu obejrzałem z każdej strony. Jest cięższe tylko o 4 gramy, więc części rewelacyjnie trzymają wagę! To dobrze o nich świadczy - nie kupują od pierwszego lepszego chińczyka.

Specyfikacja:
- obręcze asymetryczne, 25mm wewnątrz, 30mm zewnątrz, 26mm wysokości
- 28/28 szprych Sapim D-Light z aluminiowymi nyplami Polyax Secure Lock
- piasty DT 350, BOOST, IS (6 śrub), bębenek XD, ratchet 18t

Waga gołych kół (bez taśmy i wentyli): 1393g
Na piastach 240 i CX Rayach można zejść sporo poniżej 1300g, ale za jaką cenę... ;)

image.thumb.png.922dd87292e2edde5177147291bc9ddf.png

Zawody odwołane, więc wygląda na to, że w weekend będzie podmianka i pierwsze testy! ;)
Przekonam się też, ile zyskałem (albo straciłem! :D), jak rozbroję i zważę fabryczne koła ze Scale'a.


Gdyby ktoś miał jakieś pytania odnośnie kół, z przyjemnością odpowiem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem obręcz i niestety producent trochę kłamie. 30 mm na zewnątrz owszem ma, ale wewnętrznie już tylko 24,2 mm (deklarowane 25mm). Obręcz hookless, więc opona układa się i tak lepiej niż na tradycyjnej, ale mimo wszystko trochę niesmak jest...

Po oklejeniu taśmą tubeless, która była w zestawie, koła "przytyły" o 11g. Wentyle to ok. 5g sztuka, ale na razie nie mam gdzie kupić (w domu mam za krótkie).
Na razie nie będę zalewał mlekiem, przejadę 100-150 km i zobaczę, czy się nie pokrzywią. W razie czego nie będę musiał się babrać z rozszczelnianiem do centrowania.

Po cichu liczę na zamknięcie firmy, żebym mógł w tygodniu potestować. :DW weekend nie miałem jakoś weny do przekładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zawsze się nad tym zastanawiam... Jak robiłem w serwisie uczono mnie, że koło centruje się bez opony. Ale na logikę, to chyba wystarczy tylko spuścić powietrze. A może i nawet nie... Będę musiał podpytać Grzegorza jak pojadę oddać widelec na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...