Skocz do zawartości

[Opinie o tłumiku r od Foxa] Fox 36 180mm 2011r


k_a__mil

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, BMXdoPieca napisał:

Jak będzie miał narzędzia to co stoi na przeszkodzie?

Przede wszystkim brak wiedzy. Jak dam Ci odpowiednie narzędzia to nie wymienisz mi rozrządu w aucie, nie naprawisz silnika w rakiecie i nie zaprogramujesz komputera.

Kiedyś zagadałem na serwisie i pokazali mi rozbiórkę tego amortyzatora. W tłumiku jest chyba ze 200 różnych części. Wszystko sobie oglądałem, a i tak dalej do końca nie wiem jak to działa. Samych jakichś wyspecjalizowanych narzędzi, uchwytów i urządzeń by to rozebrać, a potem złożyć potrzeba tyle, że można by za to pewnie spokojnie kilka takich nowych amortyzatorów kupić.

Do tego swojego amora kupiłem od serwisanta z Wrocka, więc wydawało mi się, że wiedział jak o niego dbać. Jak potem go rozkładali to się okazało, że airshaft jest porysowany, jakaś rurka w tłumiku zgnieciona bo ktoś ją w imadło złapał, a nie powinno się i jeszcze parę innych usterek. Z oględzin wynikało, że wszystkie usterki, które powodują ludzie, którzy nie wiedzą jak się za to zabrać. Na szczęście airshaft mi wypolerowali, a resztę dało się w miarę tanio wymienić.

Edytowane przez Semper_fidelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, k_a__mil napisał:

Czyli da się na tym jeździć bez miliona regulacji? 

Jaki jest sens wydawania kupy kasy, po to żeby nie korzystać z dostępnych regulacji? Szpan, czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36tek na rok '11 było przynajmniej 8. O ile z open bath'ami większość ogarniętych ludzi sobie poradzi, o tyle FIT'a już większość przy serwisie sknoci, a i zdaje się że pompa próżniowa jest do niego potrzebna.

Autorowi rozchodzi się pewnie o wersję R czyli z otwartą kąpielą, a jeśli VAN, czyli sprężyna zwojowa - to już całkiem nie ma tam wielkiej filozofii.

Inna sprawa, że widelec do extremalnego freeride'u po 10 sezonach to się głównie na ścianę nadaje, bo ma pewnie pęknięcia w okolicach zacisku osi.

Edytowane przez radziuGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20200115_133444.thumb.jpg.ca6aebc459b65678bb89e97b0c719932.jpg

Screenshot_20200115_133420.jpg

taki o ładny foxik :D

Screenshot_20200115_133407.jpg

Screenshot_20200115_133420.jpg

3 godziny temu, radziuGD napisał:

 

"Inna sprawa, że widelec do extremalnego freeride'u po 10 sezonach to się głównie na ścianę nadaje, bo ma pewnie pęknięcia w okolicach zacisku osi." 

Dlaczego na ścianę? Nie ma żadnych pęknięć, świeżo po serwisie, nowe uszczelki, gabeczki, nowy olej 

 

Edytowane przez k_a__mil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kashimy to tu chyba nie ma. Nie wiem czy to refleksy światła, ale wydaje mi się że lagi są lekko przytarte. No i o ile dobrze widzę, to chyba mało popularna oś 20 tu siedzi.

Na co Ci ten amortyzator? To jest sprzęt do ciężkiego tłuczenia w terenie, a coś czuję że tak jeździł nie będziesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20200115_150620.jpg

Screenshot_20200115_150556.jpg

Lagi nie są wytarte

Godzinę temu, skom25 napisał:

Kashimy to tu chyba nie ma.

Czy ja coś wspominałem o kashimie? 

 

5 godzin temu, skom25 napisał:

A ja zaczynam podejrzewać, że autor chce kupić jakiegoś gruza w którym działa tylko Rebound.

Tak jak pisałem w tytule, chodzi mi o wersję R, a w niej jest tylko Rebound 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...