Skocz do zawartości

[kierownica] Gazelle Ambiance


winhelm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nim zakupię mojej żonie rower to chciałbym się poradzić w jednym temacie. Mam zamiar kupić rower Gazelle z przekładnią w piaście. Problem w tym iż te rowery są z mocno zakrzywioną kierownicą, co niestety nie podoba się przyszłej właścicielce :). I teraz pytanie: czy można bez problemu wymienić taką kierownicę na zwykłą, biorąc pod uwagę iż jest w niej zamontowana dźwignia do 7 biegowego shimano ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka jest zwyczajnie na kierownicy na obejmę zamontowana, więc nie będzie żadnego problemu. Zwróć tylko uwagę, że jeśli zrezygnujesz z kierownicy giętej do tyłu to chwyt, a więc i pozycja ciała powędruje w przód. No i zmierz ile potrzeba miejsca na wszystko na kierownicy, żeby nie kupić za krótkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, seraph napisał:

Manetka jest zwyczajnie na kierownicy na obejmę zamontowana, więc nie będzie żadnego problemu. Zwróć tylko uwagę, że jeśli zrezygnujesz z kierownicy giętej do tyłu to chwyt, a więc i pozycja ciała powędruje w przód. No i zmierz ile potrzeba miejsca na wszystko na kierownicy, żeby nie kupić za krótkiej.

No właśnie bałem się najbardziej że jak przełożę manetkę to coś się pozmienia w przełożeniach, myślenie laika :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, seraph napisał:

Za poprawne ustawienie manetki względem mechanizmu odpowiada pancerz linki, a nie jej położenie na kierownicy. Nawet jak Ci się coś cudownie rozjedzie podczas przekładki to i tak regulacja NEXUSA jest banalna.

ok, wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu. Ostatnio zmieniałem matce kierownice ostro wygiętą w jaskółkę na jedynie lekko wyprofilowaną. 10 min roboty włącznie z przełożeniem manetki nexusa - nic się nie rozjechało anie nie pozmieniało.

Swoją droga próbowałem jechać z taką kierą i po prostu nie mogłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Danuel napisał:

Bez problemu. Ostatnio zmieniałem matce kierownice ostro wygiętą w jaskółkę na jedynie lekko wyprofilowaną. 10 min roboty włącznie z przełożeniem manetki nexusa - nic się nie rozjechało anie nie pozmieniało.

Swoją droga próbowałem jechać z taką kierą i po prostu nie mogłem :D

Też mam taką i wymagało to sporego przestawienia się. Czasami można się zabić, zawadzając kolanem bądź gdy próbujesz się  obrócić do tyłu by na coś zerknąć - oduczyłem się już takich prób  :) 

13 godzin temu, seraph napisał:

Manetka jest zwyczajnie na kierownicy na obejmę zamontowana, więc nie będzie żadnego problemu. Zwróć tylko uwagę, że jeśli zrezygnujesz z kierownicy giętej do tyłu to chwyt, a więc i pozycja ciała powędruje w przód. No i zmierz ile potrzeba miejsca na wszystko na kierownicy, żeby nie kupić za krótkiej.

Mój rower to typowy Holender, czyli pozycja jazdy wyprostowana. Jeśli mówisz że po kupnie normalnej kiery, pochylę się do przodu to jak temu zaradzić. Jakieś specjalne mocowanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, winhelm napisał:

Mój rower to typowy Holender, czyli pozycja jazdy wyprostowana. Jeśli mówisz że po kupnie normalnej kiery, pochylę się do przodu to jak temu zaradzić. Jakieś specjalne mocowanie ? 

Bez przesady - aż tak wiele to się nie wychylisz, żeby to przeszkadzało. Sama geomatria roweru o to zadba. A jak będzie coś nie tak to możesz dodatkowo zainwestować w jakiś regulowany mostek zooma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Danuel napisał:

Bez przesady - aż tak wiele to się nie wychylisz, żeby to przeszkadzało. Sama geomatria roweru o to zadba. A jak będzie coś nie tak to możesz dodatkowo zainwestować w jakiś regulowany mostek zooma.

No właśnie widziałem taki mostek regulowany, oryginalny do Gazelli.

gazelle-mostek-przelacznik-sl-czarny-szary-8717118349694-11-l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...