Skocz do zawartości

[spodenki] Endura Pro SL Bibshort II 2019


roco

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może posiada spodenki Endury Pro SL Bibshort II ? Czy może potwierdzić, że komfort jazdy jest wyższy niż w Endura FS260-Pro BibShort i nie spotkał się z obtarciami na bokach? 

Szukam coś lepszego od Endura FS260-Pro BibShort, fajnie jakby była jakaś lepsze wkładka i aby materiał był cud grubszy niż w tych endurach.

Mam jeszcze spodenki PEARL IZUMI ELITE Escape, ale niestety wkładka kiepska (pianka), ale za to materiał bardzo fajny.

Może ktoś coś doradzi/poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy którym Endura zleca szycie w chinach, nie nauczyły się szyć,  stąd te obtarcia: dwa materiały nie łączy się tak: II tylko tak: = .

Jak masz spodenki pearl izumi to sprawdź różnice, moim zdaniem PI są lepiej uszyte, chociaż wkładka słaba, ale endura w nowszych modelach ma coraz lepsze wkładki, chociaż daleko jej moim zdaniem do czołówki firm, odpowiadając na pytanie może coś z produkcji polskich firm: luxa, raso, "najlepsze bibsy" itd.(kolejność firm przypadkowa) taniej nie będzie ale teraz jest dużo promocji/przecen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wszycia wkładek, to faktycznie szycia Endury i PI się różnią. Endura ma dużo nawalone nici i w =, a PI jedna nić i w "trójkąt" i końce wkładki są luźne.

Chyba będę musiał zamówić pare sztuk i porównać szycia, wkładki, bo zdjęcia ze szyciem to nie do znalezienia.

Co do kasy, moge i wydać te 700zł, ale żeby to były spodenki a nie szmatka :) te PI to jakieś 500zł dałem (teraz taniej), a Endury FS260-Pro 400zł.

Własnie widze promocja jest na Endury Pro SL Bibshort II  z ~ 600 na 400 zł i tak sie zastanawiam.

Edytowane przez roco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chociemir napisał:

Ale po co pchać się w Endurę skoro jest wiele lepszych firm?

Aż taka zła nie jest, ale no ja za dużego doświadczenia nie mam.

Jak wspomniałeś Castelli i Progetto to tak się zastanawiam nad Castelli Endurance 2 i trochę wyglądam za promocją. W sumie są poniżej 500zł z roku 2019, ciekawe czy jest jakaś różnica co do 2020

Edytowane przez roco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chociemir napisał:

Ale po co pchać się w Endurę skoro jest wiele lepszych firm?

No właśnie! ? 

Castelli Endurance 2 to bardzo dobry wybór ( nie wiem tylko czy cenowy?), w nowym roku ma być (już jest) nowa (lepsza?) wkładka tylko nie wiem czy będzie w tym modelu i może być nowa (lepsza) cena a poważnie to nie wiadomo czy nowa oznacza =lepsza?

Jeżeli nie masz blokad finansowych i możesz poczekać (do sezonu jeszcze trochę ale ciepło jest) to masz duży wybór teraz jest czas wyprzedaży można upolować naprawdę dobre majty w dobrej cenie.

Wracając do Castelli Endurance 2 to wkładka wygodna dla bardzo dużej ilości ludzi ale miękka w stosunku do np. ASOS Tcento_S7.

Jak pisałem wcześniej można spróbować coś z krajowej produkcji łatwiejszy kontakt, łatwiej/taniej coś odesłać bo np. rozmiar nie ten, polskie firmy (nie które) za darmo naprawiają własne produkty,  moim zdaniem wyroby endury są takie sobie, aczkolwiek z sezonu na sezon coraz lepsze ale też droższe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luxa skromnie ma, jedna para spodenek,  raso hymm wkładka w Classic lub Premium da się jakoś porównać do wkładki Castelli Endurance 2 ?

Na razie obserwuję i czekam na promocje. Jeszcze nie moja temp. aby latać trasy 100km +. Na razie latam po lesie MTB 30-40km i to co mam mi starcza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przedstawicielstwa handlowe są od problemów sprzedażowo/gwarancyjnych, ale zgadzam się że jest dużo firm lepszych niż Endura (chociaż 80% szmat ma od nich).

Kolego roco nikt nie odrobi za ciebie lekcji wyboru, temat spodenek był poruszany setki razy i pewnie bedzie jeszcze nie raz, wraz z nadejściem wiosny/lata, jak chcesz konkretnych modeli to trzeba prześledzić stare wątki na tym i innych forach, ostatecznie modele spodenek nie zmieniają się aż tak często więc informacje z przed 2, 3 lat są nadal aktualne.

Ja z czystym sumieniem mogę polecić Ci wspomniane wcześniej ASSOS Cento_S7 ale mają one (wg mnie oczywiście) jedną wadę są krótkie, jeżeli preferujesz takie do kolana (wersja long ) lub kilka centymetrów przed kolanem (wersja regular) to nie są dla ciebie - więcej wad nie mają, podobno lepsze są ASSOS Equipe RS S9 ale "podobno" bo ich nie mam, "podobno" lepsza pielucha jest ta Equipe/EVO wkładana też w nowy  model Cento.

Z modeli które by Cię jeszcze mogły zainteresować to mam też long distance C7 od GORE ale wkładka na poziomie Endury i nie polecam chociaż materiał lepszy niż w tych assosach - ogólnie rozczarowanie.

16 minut temu, roco napisał:

Castelli Endurance 2 fajne ale odpadają, panele boczne wraz z częścią pośladek to siatka, jakoś aż tak mi nie zależy na wentylacji czy wadze :D

Potwierdzam ale ta siatka to pasek szerokości ok 4 cm, nie bardzo rozumiem Twojej rozterki to gęsta siatka.

Edytowane przez podatnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, podatnik napisał:

Z modeli które by Cię jeszcze mogły zainteresować to mam też long distance C7 od GORE ale wkładka na poziomie Endury i nie polecam chociaż materiał lepszy niż w tych assosach - ogólnie rozczarowanie.

Te z 2018 (białe szelki) i owszem, jak na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=60xU7djYa5w , ale już 2019 i 2020 (ciemne szelki) https://www.youtube.com/watch?v=BUEQV0pTWpE mają dosyć spory, może zamówię i zobaczę jak to wygląda.

 

Edytowane przez roco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, mam model z pierwszego filmu i jestem zadowolony ale czytałem opinie że nie którym stosunkowo miękka pieluch nie pasuje, po za tym Endurance2 to chyba najtańsze spodenki z wkładką progetto x2 air jak możesz to poszukaj "wyższych" modeli ja kiedyś widziałem na sporej wyprzedaży free areo race za podobne pieniądze co endurance tylko tyle że już ich nie potrzebowałem!

miłego szukania i zadowolenia z zakupu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że jest wkładka progetto x2 oraz progetto x2 air  ta druga jest cieńsza i lepiej odprowadza pot. Ale nigdzie nie znalazłem w specyfikacji tej pierwszej.

 

Dzięki Wam za podpowiedź

Edytowane przez roco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jestem po ~ 1tyś km testach (w tym jedna jazda koło 230km) ze spodenkami Castelli Endurance 2 oraz siodełkiem Specialized Toupe Comp Gel (które kupiłem dużo wcześniej i też jeździłem na nim w spodenkach Endura FS260-Pro BibShort). Z czystym sumieniem mogę polecić, mój tyłek "odżył" :DPróbowałem z dwa razy wrócić do starej endury, ale jednak co Castelli to Castelli! Bardzo jestem zadowolony i pewnie jak trafi się okazja to kupie kolejną parę na zmianę. Trzymałem się rozmiarówki. Są fajnie obcisłe. Generalnie na nich mam jeszcze spodenki luźne, bo jeszcze mi za zimno na same Castelli. Szkoda, że nie ma modelu z tą wkładką, ale troche grubszym materiałem, choćby takim jak jest w PEARL IZUMI ELITE Escape.

Dzięki wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...