Skocz do zawartości

[kierownica] wybór kierownicy przełajowej


abdesign

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jakiś czas temu pytałem o malutką ramę/frameset dla córki do przełajki. Ramę już w zasadzie mam (zamówiona - jedzie), koła osprzęt mam (jak zawsze tracę swoje na rzecz dziecka).

Przyszła pora na kierownicę. Na szosie córka jeździ na wąziutkiej 380 deda 100 z mostkiem 110 -7, rower ze stackiem 514 bez podkładek tylko wysoki kapsel - czyli generalnie wąsko i nisko z przodu (poustawiana super). Moje przemyślenia idą po prostu w kierunku krótszego mostka pewnie 90-ki i szerszej, może tej samej dedy tyle że 400? powinno być jeszcze szerzej?

Rama CX ma stack 542, gumy będą 33 więc wychodzi że kierownica wyląduje ~ 4cm wyżej. Tak myślę, że na start przymiarek w przełajce w sam raz.

Może źle kombinuję z szerokością i kształtem kierownicy i możecie coś doradzić, może któraś z kierownic pokroju gravelowego "rozgięta" deda gravel 100? Lepiej się na tym jeździ? A rower nie na wycieczki (przynajmniej nie jako główny sposób użytkowania) tylko normalne pętle w błocie i śniegu.

A jestem normalny rozważam nie kupuje - będę przymierzał, chce po prostu wiedzieć co przymierzać zanim kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...