Skocz do zawartości

[problem z ramą] luźno zamocowany hamulec


nolimts

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie szajbusy rowerowe ;-)

 

Mam nietypowy problem.

Mam bardzo duży luz w miejscu w którym montuje się tylni hamulec. Mianowicie za nic nie mogę tak dokręcić śruby aby hamulec sztywno w jendym miejscu pozostał i się nie ruszał.

I jaki jest problem - wiadomo. Hamulec lata jak chce, ratuje się chałupniczo próbując np podwiązać pancecz linki tak aby ten hamulec jednak był ustawiony w odpowiedniej pozycji.

Co za tym idzie. Klocki scieraja się w mnieniu oka. Dwa , Ten denerwujący dzwięk obijania sie obręczy od klocka..

 

 

Zastanawiam sie jak to rozwiązać. Nałożenie podkładki i dokręcenie śruby nic nie da. (Luz jest w środku, w rurze - prawdodobnie sam wyrobiłem miejsce mocowania hamulca do ramy)

tak więc nawet jak dokręce tę śrube na maxa, to i tak ten hamulec się rusza.. a po drugie

rama - carbonowa... tak więc siłowe rozwiązanie .. hm nie bardzo..

 

pomyślałem żeby może śrubę owinąć jakimś małym miedzianym drutem i spróbować dokręcić.

a może jakieś te "nowoczesne plasteliny" i owinąć tak aby śruba się trzymała..

 

a może coś innego? oczywiście zrobić można tylko boje się że to będzie robota w jedną strone. to znaczy na siłę to zamocuje a później już będą skazany na to rozwiązanie, na ten hamulec. A najgorszym wypadku na wadę fajnej i drogiej ramy. Której tu najbardziej szkoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.11.2019 o 10:19, Poochaty napisał:

Przede wszystkim dodaj zdjęcie albo film, bo trochę chaotycznie to opisałeś i nie do końca wiadomo gdzie szukać problemu. Hamulce rozumiem obręczowe, ale jakie? U brake, V brake? Wrzuć jakieś foto

hamulec sram apex

https://www.dadelo.pl/hamulec-sram-apex-pd1334/

 

 

W dniu 25.11.2019 o 10:57, SoloTM napisał:

Piwot jest luźny ? "lata" ( rusza się ) w ramie?

tak piwot jest luźny i rusza się w ramie.

jak dokręcam tę śrubę to nic to nie daje. Hamulec się kiwa i tak..

Zrzut ekranu z 2019-12-04 19-23-29.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.12.2019 o 20:02, eloo napisał:

fabrycznie masz te hamulce czy sam wymieniałeś? widocznie masz za długą nakrętkę albo brakuje podkładki

n ale jak za długą , jak już to za krótką chyba. Jednakże to chyba nie jest sprawa nakrętki ani podkładki. A nawet jeśli jest za krótka ta nakrętka to jak to sprawdzić , wymienić gdzieś , można kupić czy trzeba rozkręcać cały hamulec i się bawić znowu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam pokazuje na filmie jaki mam problem (hamulec nie jest dokrecony ale jak dokręce to i tak rusza się on w ramie jak na filmie.

https://streamable.com/he6i3

 

a tutaj pokazuje zdjęcia która część jest luźna. To znaczy nie wiem czy można to wymienić czy mam co czymś "wypchać" i czy co z tym można zrobić ??

specjalnie wypchałem po części to z ramy aby pokazać co mam myśli

uI2IQb8.jpg

UxmRDWc.jpg

 

i tak swoją drogą to w srodku jest brud ale to raczej nie ma znaczenia

SWXzO1L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...