Skocz do zawartości

[wieszak rowerowy]


gruczniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Rowery mieszkają ze mną w pokoju, powodów wiele. Od dawna chchiałem powiesić NRS'a na ścianie. Podejść już z dwa.

Obecnie myślę, że najlepsze byłoby coś jakby dwa haki na których zwyczajnie zawieszałbym rower(opierając górną rurę). Odpowiednio wyłożone itp nie powinny sprawiać problemu ramie.

Podam moje wymagania na wypadek gdyby ktos miał inne propozycje:

 

1. Rower musi wisieć dość wysoko. Niektóre rozwiązania utrudniają wieszanie bika wysoko.

2. Jakoś nie widzę opcji wieszania za obręcz.

3. Możliwie niewielki koszt

 

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł proszę o wpis. Dotyczy to oczywiście komercyjnych rozwiązań jak i patentów homemade :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam cyfrówki wiec nie wstawie zdjecia ale za to narywsowałem schemat (jeśli to można nazwać schematem). Grafikiem nie jestem. <usicie sobie to wyobrazic.

rower3xa.th.jpg

 

Wiercimy cztery otwory na kołki. Kołki powinny być długie. Moje mają 12mm a sruba 20 mm. Na tych kołkach beda stały koła. Sruby powinny wystawac tyle ze sciany aby cala szerokosc koł mogla sie na nich opierac. Wystajaca czesc sruby najlepiej owinac czyms np. linoleum lub jakas inna wykladzina podlogowa aby ostry gwint nie uszkodzil opony. Jakies 20 cm nad rama wiercimy 2 otwory w ktorych zamotujemy 2 kolki (wieszaczki, haczyki). O nie zaczepiamy odpowiednio przycieta linke (najlepsza jest do wspinaczki), ktora bedzie przytrzymywac rower. On natomiast bedzie wychylony pod pewnym katem od sciany. Moj rower wisi tuz nad moim lozkiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i jestem calkowicie pewien ze ktorejs nocy na mnie nie spadnie. Nie ma takiej mozliwosci.

To nie jest droga inwestycja. Gora 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wieszaki w garażu wykonane z dwóch dwóch prętów o dł. ok. 30cm, na nich naciągnięty kawałek węża gumowego. Pręty są przyspawane do dwóch kawałków blachy z otworami do zamocowania w ścianie pod kątem prostym. Rower wkłada się z tyłu pod obręcz a z przodu też pod obręcz zaraz za amorem - dzięki temu rower wisi bez szans na jakiekolwiek ruchy i nie dotyka ściany, jedyne punkty styku to obręcze i dolne golenie amora. Zalety: brak dodatkowych linek które przytrzymują rower, zakładanie roweru trwa dosłownie sekundę. Koszt ok 25zł za komplet na 1 rower (wizyta w zakładzie ślusarskim plus dwa kawałki węża w Obi)

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Mod Team

Po to jest wieszak żeby maszynka wisiała a nie stała więc o koła się nie martw :D A jak już temat się odświeżył to coś dodam. Otóż od kilku miesięcy mam taki wieszak jak Fazi. W wersji fabrycznej zdecydowanie go nie polecam. Główny element mocowany do ściany jest plastikowy! Tandeta straszna, mimo mocnego przykręcenia odginał się i lekko odstawał. Poza tym rower mam nad łóżkiem i wolałbym żeby nie spadł mi na głowę. Ja przerobiłem go na swoje potrzeby dorabiając tą główna belkę za stali i teraz mam porządny, stabliny i ładny wieszaczek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyootr mniej więcej może to wyglądać tak:

cannondalef4000sl1ey.th.jpg

Uprzedzając ewentualnie pytania napiszę, że to niestety nie jest mój rower a szkoda :D

gdzie moge dostać takie "szyny" na których są opony? Super wieszaczek fajnie sie rower na nim prezentuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest wieszak żeby maszynka wisiała a nie stała więc o koła się nie martw :D A jak już temat się odświeżył to coś dodam. Otóż od kilku miesięcy mam taki wieszak jak Fazi. W wersji fabrycznej zdecydowanie go nie polecam. Główny element mocowany do ściany jest plastikowy! Tandeta straszna, mimo mocnego przykręcenia odginał się i lekko odstawał. Poza tym rower mam nad łóżkiem i wolałbym żeby nie spadł mi na głowę. Ja przerobiłem go na swoje potrzeby dorabiając tą główna belkę za stali i teraz mam porządny, stabliny i ładny wieszaczek :P

dzięki za odpowiedź, wreszcie moja madzia będzie miała stałe miejsce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam cyfrówki wiec nie wstawie zdjecia ale za to narywsowałem schemat (jeśli to można nazwać schematem). Grafikiem nie jestem. <usicie sobie to wyobrazic.

rower3xa.th.jpg

Wiercimy cztery otwory na kołki. Kołki powinny być długie. Moje mają 12mm a sruba 20 mm. Na tych kołkach beda stały koła. Sruby powinny wystawac tyle ze sciany aby cala szerokosc koł mogla sie na nich opierac. Wystajaca czesc sruby najlepiej owinac czyms np. linoleum lub jakas inna wykladzina podlogowa aby ostry gwint nie uszkodzil opony. Jakies 20 cm nad rama wiercimy 2 otwory w ktorych zamotujemy 2 kolki (wieszaczki, haczyki). O nie zaczepiamy odpowiednio przycieta linke (najlepsza jest do wspinaczki), ktora bedzie przytrzymywac rower. On natomiast bedzie wychylony pod pewnym katem od sciany. Moj rower wisi tuz nad moim lozkiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i jestem calkowicie pewien ze ktorejs nocy na mnie nie spadnie. Nie ma takiej mozliwosci.

To nie jest droga inwestycja. Gora 10 zł.

 

 

A oto mój wieszak

 

1001jv7.th.jpg 1002lf7.th.jpg 1003jj9.th.jpg

 

1004wg3.th.jpg 1006sk4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...