Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

@rowerzysta01, Dostępność to nie problem, nie mam nic przeciw zakupom zagranicą. ;)

Po prostu nie wiem czy warto dopłacać. Chyba pomierzę rower po zakupie zobaczę co będzie bardziej pasować: Onguard Brute, czy Abus Granit plus 51 - na te modele rower.com.pl ma przyjemne ceny (na abusa promocje). 

Napisałeś "z tych co podałeś", jeśli sądzisz, że coś innego jest godnego uwagi to powiedz? 

 

Chociaż trochę jeszcze Bordo Granit X-Plus 6500 kusi - tutaj nie ma problemu jak zamontować, czy się zmieści. Poziom bezpieczeństwa 15 (najwyższy abusa z tego co widzę), składane, można schować do kieszonki czy innej sakwy. 

Cofam, cofam. Bordo można rozmontować przecinając tylko w 1 miejscu, więc wolę jednak Ulocka. Także jak wyżej, kwestia zamontowania i wybrania pomiędzy brutem a granitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Trochę już czytałam o zabezpieczeniach rowerowych, ale wciąż potrzebuję indywidualnej porady, dlatego zwracam się z pytaniem. Rower kupiłam z drugiej ręki, kosztował mnie 950 zł, ale wolę założyć, że jest wart więcej. Planuję dojeżdżać nim na uczelnię, gdzie stojaki rowerowe (mieszczące po 5-6 rowerów, niestety raczej kiepskie, nieprzytwierdzone do podłoża) stoją w ogródku tuż pod oknami portiernii i obok wejścia, gdzie zawsze ktoś stoi. Reszta rowerów, z tego widziałam, przyczepiona jest tylko i wyłącznie linkami i nikt się nimi raczej nie interesuje. Mimo wszystko ja jestem zdecydowana na u-locka, tylko jeszcze nie wiem którego. Poza uczelnią nie będzie zostawiany na dłużej niż 10 min. bez opieki.

Do dyspozycji mam 200 zł, ale to nie znaczy, że chciałabym właśnie tyle wydać. ;) Waham się między tymi:

 

http://allegro.pl/magnum-u-lock-zapiecie-3003-115x230mm-linka-cr-i4101465822.html (mimo wszystko przydałaby mi się ta linka do przymocowania przedniego koła do ramy)

http://allegro.pl/kryptonite-u-lock-evolution-mini-ls-8-3x24cm-cr-i4071349024.html

 

Albo coś z reszty:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?order=p&search_scope=userItems-17450919&string=u-lock&us_id=17450919 (zależy mi na kupnie od tego sklepu, bo w grę wchodzi odbiór osobisty)

 

Z góry dziękuję za porównanie tych U-locków i pomoc w wyborze. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Nie polecam u-lockow mini bo są za małe

 

 

:w00t: Nieprawda. Nie spotkałem się z sytuacją, żebym mojego ABUSA MINI nie miał jak przypiąć. Jest i tego zaleta...ciąć to jest o wiele trudniej :yes:

I zyskujemy na mniejszej masie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@PjeseczeQ

Rozmiar ma bardzo wiele do znaczenia. łatwiej jest zastosować dźwignię - jak na omawianym kilka stron wcześniej filmiku. łatwiej jest to ciąć.

Stabilniej przypinasz. Tym samym trudniej złapać za optymalne miejsce. Zauważ, że te filmiki jakie pokazują cięcie - pokazują te U-LOCKI w skrajnie luźno zapięte.

A filmiki o używaniu szlifierek - też mała przesada - to wręcz pokazują wcześniej przymocowane u-Locki do imadeł

 

Ponadto termin MINI odnosi się zazwyczaj nie do samego zapięcia, ale co metalowej obręczy - czyli krótszej przy takiej samej grubości.

Tym samym zyskujemy na wadze, która potrafi dawać znać w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza marka, Key Safe Program etc. ja dołożyłem i jest ok.

 

Marka wg. mnie wcale nie lepsza - po prostu bardziej znana w Polsce.

OnGuard również posiada taki swój program nazywa Key Code Card, wraz z kluczykami dostajesz kod i na jego podstawie możesz sobie dorobić klucze jak zagubisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@PjeseczeQ

A pozdrawiaj sobie, na zdrowie. Obejrzyj może najpierw ten filmik, jaki wstawiłem wcześniej - masz tam typowy przykład zastosowania dźwigni - czyli zamachnięto sie ramą aby metodą dźwigni wyłamać zabezpieczenie. Filmik wprawdzie nie pokazuje aż tak dokładnie czy to U-lock czy też linka. Ale metodę chyba już kolega zajarzył

Chyba sporty walki takie jak JiuJitsu albo Judo są koledze obce. termin dźwignia jest naprawdę łatwo przyswajalny.

 

 

EDIT. czy może ktoś delikatnie pouczyć Pjeseczq'a - jego osobiste wycieczki zaczynają być męczące.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

.... na moim profilu znajdziesz najbardziej ciekawe informacje.

 

Rzeczywiście...profil masz jakby dedykowany zabezpieczeniom. ten filmik mnie zmroził. Po prostu ceny zaczynają się powyżej 40 $.

Czyli w sumie nic tak okrutnie drogiego. Aczkolwiek ceny w Polsce chyba inne są...czytaj: droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów mam dylemat, ponieważ w testach z tego co widzę lepiej wypada abus xplus 54, od evo i mam dylemaat co wybrać, ale cena też już się różni ponad 100zł różnicy między tymi dwoma zabezpieczeniami, a nie mam pewności 100% czy jest sens dokładać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OnGuard Brute budżetowym zabezpieczeniem. Padłem na plecy... Nie piszcie takich bzdur, bo ludzie to czytają.

 

Film jak już przedstawia U-locka za góra 40zł. Skoro taki Brute jest podwójnie ryglowany z obu stron to nie ma możliwości wyrwania pręta z takiego chwytu. Koniec kropka.

 

Zrozumcie - nie ma zabezpieczenia gdzie, można napisać "roweru nie ukradną"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MatiSpeed

według opisu granit 54 jest lepszy ale cena trochę wysoka, ale evolution jest też bardzo dobrym rozwiązaniem

 

A co sadzisz o połączeniu dwóch zabezpieczeń ulock i łańcuch np w miejscu gdzie rower ma stać około 2h? Dodam że w pracy jako jedyny pakuje się z rowerem do środka mimo tego że jest miejsce i stojaki na rowery :-D A po prostu chodzi o basen sklep itp.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałem kupić Zefal Lock'N'Roll, znalazłem gdzieś opinie (tyle googlałem w ostatnich dniach, że nie pamiętam gdzie, wybaczcie), że da się go załatwić magnesem ciut silniejszym, np neodymowym jakimś.

Dlatego nie wiem czy nie lepsze jakieś zaciski na specjalny klucz, którego złodziej nie znajdzie w żadnym standardowym zestawie imbusów i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...