Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

z wybranych przez ciebie opcja kryptonite evo 2, ale bym raczej brał onguard 8005 (ma wyższy atest Sold Secure)

 

No to chyba wezmę tego Onguarda 8005.

Najtańsze co znalazłem, to:

http://allegro.pl/zamkniecie-onguard-pitbull-dt-8005-linka-u-lock-i4216047408.html#tabsAnchor

Onguard 8005 + linka 120cm za 143PLN z przesyłką.

Ocena bezpieczeństwa - 83/100.

Waży aż 2kg, ale mam nadzieję, że uda się dobrze umiejscowić na ramie i nic nie będzie stukać. :)

 

Myślicie, że ten zestaw z podanego linka będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zaopatrzyłem się w takie cudeńko  dla zainteresowanych jeszcze 1 szt. na allegro http://allegro.pl/zabezpieczenie-pinhead-security-pack-4-z-249-zl-i4199948399.html     Teraz pozostaje tylko jakiś U-LOCK bez linki, no bo po co :)

 

 

Mam i używam razem z bulldogiem 8005, jak zostawiam na dłużej to i tak przeciągam linkę przez koła albo siodełko które można odkręcić imbusem od sztycy ale to w zależności od stojaka do którego zapinam, niestety w komplecie znajdziemy tylko jeden klucz co może okazać się problemem gdy zgubimy i podobno można go otworzyć pewnym kluczem na szczęście w Polsce mało popularnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zaopatrzyłem się w takie cudeńko  dla zainteresowanych jeszcze 1 szt. na allegro http://allegro.pl/zabezpieczenie-pinhead-security-pack-4-z-249-zl-i4199948399.html     Teraz pozostaje tylko jakiś U-LOCK bez linki, no bo po co :)

 

 

Mam i używam razem z bulldogiem 8005, jak zostawiam na dłużej to i tak przeciągam linkę przez koła albo siodełko które można odkręcić imbusem od sztycy ale to w zależności od stojaka do którego zapinam, niestety w komplecie znajdziemy tylko jeden klucz co może okazać się problemem gdy zgubimy i podobno można go otworzyć pewnym kluczem na szczęście w Polsce mało popularnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze obiektywnie wypowiedziec sie na temat transportu Kryptonite'a Evolution - czy wersja LS mocno sie chybato i czy podczas zwyklych wstrzasow U Lock halasuje?

Niestety niedawno zdecydowalem sie na Onguard Pittbull 8002 LS. Korzystajac z okazji zamowilem go razem z namiotem z Amazona. Jako zabezpieczenie ma zapewne nierownych sobie w tej cenie, ale transport to katorga. Dolaczony uchwyt co prawda trzyma porzadnie, ale sposob mocowania bardzo utrudnia jego umieszczenie. Ten kawal plastiku, ktory chwyta uchwyt koliduje z linkami. Na gornej rurze mozna wcisnac pod linki troche je napinajac lub tez bokiem gdzie u mnie akurat linki te przebiegaly pod sruba. Z kolei jak juz znajdywalem miejsce to okazywalo sie, ze nie zdolam powiesic u locka, bo podczas wieszania koliduje z elementami roweru (siodelko, przerzutka, widelec), bo musze go przekrecic w prawo o 90 stopni. A jak juz sie uda to dochodzi do konfliktu z moim cialem jak np. udo, a wszystko to przez ogromny zamek, ktory wazy tyle samo co pret, a przypominam, ze pisze o wersji LS. Jak juz znalazlem optymalne miejsce na niego (z przodu gornej rury z lewej strony) to podczas jazdy to cholerstwo halasowalo. Ze wzgledu na metaliczny stukanie domyslam sie, ze odglos dochodzi z zamka gdzie rygle spotykaja sie z pretem. Troche cos dalo owiniecie pretu w tym miejscu tasma izolacujna jedna warstwa, ale teraz kolei jest opor.

I tak po wielu walkach wczoraj zaliczylem glebe w wyniku ktorym ten wieszak przelamal sie na pol. Mocowanie trytytka nic nie dalo. Teraz jestem skazany na wozenie go w plecaku. Mysle nad wykonaniem jakiegos uchwytu, ale ciezko jest zrobic cos mocnego co bedzie jakos wygladalo. Uchwyt Flex Frame niestety to koszt ~50zl.

W ogole Evolution 4 tez tak halasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję zabezpieczenia typu u-lock, dosyć dużego, tak aby można było spiąć nim dwa rowery do np. stojaka, bądź jakiegoś słupa. Na stronie decathlona rzucił mi się w oczy taki model: http://www.decathlon.pl/u-lock-5-id_8162299.html. Czy ktoś posiada to zabezpieczenie i może coś więcej o nim powiedzieć?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Onguardem Pitbull 8005 spokojnie spiąłbyś 2 rowery (przy dobrym stojaku oczywiście).

Sam takiego niedawno kupiłem i bałem się, że się okaże mały, a jest wystarczający i nawet za duży. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Onguardem Pitbull 8005 spokojnie spiąłbyś 2 rowery...

 

Spiąć, to ja czasami bez problemu spinam Evo4 STD,

Ale powiedzmy szczerze, że nie zawsze się da,

no i na dłuższą metę dla dwóch rowerów to się nie sprawdza.

 

Lepiej zainwestować w coś z dłuższą podkową.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej kupić łańcuch 30 zł i bidon :) 40 zł, a żaden u-lock czy linka nie może się z tym równać, fakt waga min. 1.5 kg - coś za coś.. Większość ulocków ma kiepskie mocowanie do ramy, czy są w ogóle z aluminiowym mocowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie żadna linka nie może równać się z łańcuchem. Ale czy łańcuch z U-Lockiem? Wg. mnie wygląda to tak: linka - łańcuch - U-Lock.

Jak aluminiowe mocowanie.

 

Najtańszym rozsądnym zabezpieczeniem jest... bilet komunikacji miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...