Skocz do zawartości

[trenażer] interaktywny w rozsądnej cenie?


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat co do dokladnosci i stabilnosci pomiaru mocy, to mozna tu dosc latwo wyrobic sobie swoje zdanie. Wystarczy poogladc testy np GP Lama, DC Rainmaker i innych. Dalej, jak ktos ma zamiar jezdzic w ERG mode, warto wiedziec jak dany model zachowuje sie w tym trybie. Glosnosc, jak to jest istotne dla kogos. Wyglad, budowa, wielkosc itd.

Ja np z tych powodow, ostatnio kupujac nowy trrenazer odpuscilem sobie Neo, Dla mnie dosc malo inspirujacy wyglad, duzy, zajmujacy sporo miejsca. 

Uzywajac teraz Kickr, gdybym mial kupowac cos z nizszej polki cenowej, to bralbym Core. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg no właśnie... Jak już się człowiek, nomen omen, 'wkręci', to dobrze by było, żeby był to sprzęt, który nie będzie później niedomagał. Co zadecydowało, że postawiłeś na Kickr Core? Trochę mnie kusi ten Elite Suito, ale obawiam się, że później będę sobie w brodę pluł, że trzeba było jednak te parę stówek dołożyć i kupić coś lepszego.

@1415chris oglądałem dzisiaj filmy GPLama odnośnie Kickr Core i ostatniego update'u firmware - wygląda to całkiem sensownie, jeżeli chodzi o poprawę dokładności pomiaru mocy. I tutaj też pytanie - co spowodowało, że zdecydowałeś się na sporo droższy Kickr zamiast na wersję Core? 

@Zazi dzięki, nie ułatwiłeś sprawy :icon_mrgreen:

Edyta: jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy. Jedynie Kickr wspomina o kompatybilności z hamulcami tarczowymi (a takowe mam w szosie). Czy ktoś się orientuje, czy wersja Core również bez problemu sprawdzi się przy montażu roweru wyposażonego w hamulce tarczowe? Nie bardzo wiem o co ten zacisk miałby tam zahaczać, ale przy opisie jednego o tym wspominają a przy drugim milczą na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kickr i Core nie ma zadnych problemow z rowerami pod tarcze. Niektore trenazery, tu np Neo ze wzgledu na swoja konstrukcje moga stanowic problem, nie tylko w przypadku rowerow z tarczami ale tez TT i triatlonowych.

Odpowiadajac na pytanie, bralem pod uwage Neo, Drivo i wlasnie Kickr. Dla kogos kto ma ograniczony budzet, czy nawet zastanawia sie nad zasadnoscia doplacania do Kickr, Core jest bardzo dobrym wyborem.

Natomiast dla osob, ktore w zyciu nie doktnely mlotka i srubokreta Kickr jest najlepszym rozwiazaniem. Doslownie wyciaga sie go z pudelka i podlancza do gniazdka, no ewentualnie trzeba ustawic wysokosc wg potrzeb... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1415chris z młotkiem i śrubokrętem sobie radzę ;) Niemniej doceniam bezproblemową obsługę tego typu urządzeń, gdyż zwyczajnie oszczędza to czas. Kickr Core zaczyna wyglądać coraz bardziej sensownie... Tym bardziej, jeżeli jest kompatybilny z hamulcami tarczowymi. Elite nic nie wspomina na ten temat u siebie w opisach modelu Suito a wolałbym nie zaliczyć wpadki w tej kwestii. 

Dobrze czasami podpytać. Rozważałem zupełnie inne modele a być może skończy się na Core :) Mam nadzieję, że pojawią się jakieś ciekawe oferty na BF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eazy napisał:

Co zadecydowało, że postawiłeś na Kickr Core?

Core to właściwie jest najwyższy model sprzed kilku lat. Teraz Kickr ma większe koło zamachowe i składane nóżki, obsługuje trochę większe nachylenia ale to dla jakiś górskich kozic : ) Do tego kilka dni wczytywania się w Rainmakera, kilka pytań na forum, archiwum forum i tyle : )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilku i zrobimy grupowy zakup hurtowy w Black Friday :D Bo na razie upusty mają nieduże.

Kiedyś był problem z jakimś szokiem elektrostatycznym elektroniki na niewłaściwych dywanach w niektórych Core-ach ale wymieniali cały sprzęt bez dyskusji, podobno zmienili fabrykę i teraz nie ma już tych problemów. W razie czego przedstawicielstwo jest w Polsce gdzieś na wybrzeżu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upustów to na razie w ogóle za bardzo nie ma :) Najtaniej widziałem chyba w okolicy 3300zł. Liczę trochę na bikester - w ubiegłym roku robili duże przeceny na niektóre towary, aczkolwiek wówczas nie przyglądałem się trenażerom. Ogólnie raczej chyba będę się skupiał na zagranicznych sklepach. Nie sądzę, żeby na naszym rynku trafiły się jakieś atrakcyjne oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne: https://www.bikester.pl/wahoo-fitness-kickr-core-trenaer-czarny-849745.html

Mam u nich kupon rabatowy na 10% ważny do 17.11 :) Mogę oczywiście kupić więcej niż jedną sztukę z tym rabatem. Natomiast waham się, czy brać w tej cenie, czy czekać na BF... Robiłem już u nich wcześniej zakupy (rower, buty, etc.) i nie było problemów, ale nie mam pojęcia, jak sprawnie załatwiają reklamacje. Wysyłki robią z DE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to plan jest : ) Ja bym się chętnie podłączył. W Polsce na razie schodzą do 3300.

Jutro postaram się znaleźć namiary na przedstawicielstwo w Polsce i spytać czy obsługują reklamacje z DE.

Co do czekania - pogoda na najbliższe 3 tygodnie szykuje się rowerowa ale koniec listopada to już początek sezonu na trenażery i zakupy przedświąteczne. No risk no fun :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Jutro postaram się znaleźć namiary na przedstawicielstwo w Polsce i spytać czy obsługują reklamacje z DE

Ciekaw jestem co Ci powiedzą :)

Trzeba będzie obserwować sytuację w paru sklepach na około tydzień przed BF. Korci mnie trochę te 10% rabatu, ale mam nadzieję, że jednak uda się coś upolować taniej. Obym tylko nie przestrzelił :) Cholera wie co robić w takiej sytuacji. Zakładam, że kupon wygaszają 17.11, bo pewnie w drugiej połowie listopada zaczną już wyprzedaże, jak to miało miejsce w ubiegłym roku, i pewnie z tym kuponem byłoby za dużo szczęścia na raz. 

Pogoda na razie dopisuje na szczęście, więc można chwilę jeszcze poczekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, Eazy napisał:

Ciekaw jestem co Ci powiedzą :)

Pogadałem sobie z dystrybutorem - bardzo fajny facet, znalazł czas na długą rozmowę z nieklientem. Bo detalistom nie chce sprzedawać:/ Wyglądało, że jest ucieszony, że może sprostować bajki o elektronice padającej w niektórych partiach z powodu elektrostatyki - powód był podobno inny :D

Z tą gwarancją to trochę kwaśno - zależy czy sprzęt kupiony u autoryzowanego dystrybutora za granicą czy nie. Np https://www.bike-discount.de/en/buy/wahoo-kickr-core-direct-drive-trainer-800623 chyba ma autoryzację (choć ceny jak u nas albo wyższe), nie drążyłem już tematu, można pociągnąć jak już się znajdzie jakiś zagraniczny sklep z niską ceną to może sprawdzić. Long story short: Jeżeli nie u autoryzowanego to kicha, jeżeli u autoryzowanego to tez kłopot. A to dla tego, że trzeba się udać do sklepu w Polsce (już widzę ten entuzjazm), sklep do dystrybutora, on do Wahoo - pewnie przez dystrybutora kraju sklepu w którym się kupiło, wszyscy mają Cię w doopie bo to cudzy kartofel, wysyłka za granicę to tez nie w kij dmuchnął, potem czas, czas ... Przy planie treningowym kilkutygodniowa przerwa to rozwalenie planu treningowego. 

Bike-discount OK ale Bikester zdaje się jest znienawidzony w branży. Ma opinię sklepu który skupuje ogony i stare stany magazynowe psując rynek cenami. Taki rowerowy TK-Maxx. Nie ułatwi to obsługi gwarancyjnej z Polski :( Nie wiem, czy 200 złotych różnicy warte jest ryzyka oraz czasu i kosztów wysyłki w razie problemów. Łańcuch czy kaseta to nie problem ale trenażer to inna para kaloszy.

Te trenażery miały w zeszłym roku serię w której 10% było trefne (tu potwierdził tylko opinie wyczytane na anglojęzycznych forach i u Rainmaikera). Szwankowała elektronika oraz łożyskowanie koła zamachowego. Oczywiście wymieniano sprzęt na gwarancji. Szczerze mówiąc nie chciałbym trafić na taki  egzemplarz szczególnie w zagranicznym sklepie wysyłkowym. Te z polskiej dystrybucji są już wolne od tych wad - zdaje się zmienili fabrykę w której się produkuje elektronikę ale nie drążyłem tematu.

Co do Black Friday oczywiście się nie chciał wypowiadać - w końcu to sprzedawca. Ale mam nieodparte wrażenie, że warto poczekać. I kupić na Mazowszu - ja mam rzut beretem np. do Airbike żeby w razie kłopotów zawieźć osobiście i po kilku dniach mieć sprawny. Bo w końcu żeby tak sobie pokręcić żeby się nie zapuścić przez zimę to wystarczy najprostszy rolkowy - w razie kłopotów można pójść na basen ale jeżeli chce się w miarę świadomie trenować np ze Swiftem czy TrainerRoads i robić formę na lato to jednak niezawodność i dostępność ma wielkie znaczenie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg a miało być tak pięknie ;) Cenne informacje, bo jak jest dobrze, to jest dobrze, a jak robi się źle... No właśnie. Szkoda by było bujać się przez parę tygodni i płacić za zagraniczne wysyłki, jeżeli nie będzie opcji podrzucić to na gwarancji lokalnie w Polsce. Aż żal, że Decathlon nie ma w ofercie Core. Z bike discount miałem historie reklamacyjne przy kupnie roweru, ale odbyło się to na zasadzie - oddaj do najbliższego sensownego serwisu, wyślij skan faktury, oddamy kasę. Nie musiałem więc nic odsyłać. 

Przyznam, że trochę ostudziłeś mój entuzjazm jeżeli chodzi o Bikester, ale to dobrze. Co nagle, to po diable, jak to babcia mawiała. Kwota też nie jest mała, jak na tego typu urządzenie, więc szkoda by było później jeszcze tracić nerwy. Oczywiście może być tak (i oby tak było), że nic się dziać nie będzie, ale tutaj wracamy do sentencji, którą napisałem na początku :) 

Wygląda na to, że chyba jednak przyjdzie poczekać na Black Friday. Tylko tutaj znów pytanie, czy kupować za granicą, czy jednak zapłacić kilka groszy więcej lokalnie i mieć gwaranta na miejscu. Myślę, że sprowadzi się to pewnie do wartościowania ''ryzyko vs. różnica w cenie''. 

Co do Airbike - cenę mają na razie dosyć wysoką (3,5k). Natomiast pytanie, czy faktycznie będą w stanie załatwić temat w kilka dni w razie problemów, jeżeli i tak to musi pojechać do dystrybutora w danym kraju (Airbike ma dystrybucję Wahoo?) i później do Wahoo. Skróci to trochę pewnie łańcuszek, chociaż jeżeli wyślesz sam np. do DE, to pewnie droga procesu reklamacyjnego będzie podobna a różnica w czasie realizacji wyniknie tylko z dłuższego czasu wysyłek zagranicznych. No i oczywiście wzrosną trochę koszty (wysyłka). 

@1415chris u nas na forum widzę, że historia zakończyła się na Suito i to chyba niezbyt ciekawie. Skrobnę PW do kolegi cegła11 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eazy napisał:

@wkg a miało być tak pięknie ;)

Nie jest tak źle - https://tricentre.pl/product-pol-1808-WAHOO-trenazer-KICKR-CORE-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMI0djQhtr55AIVQ5nVCh35RgkdEAQYAyABEgJGp_D_BwE czy https://www.3athlete.pl/wahoo/3494-preorder-wahoo-trenazer-kickr-core-2018-0853988006522.html jak dzwoniłem to na telefon dają 3300, przy 2 sztukach może niżej. 

Za granicą https://www.bike-discount.de/en/buy/wahoo-kickr-core-direct-drive-trainer-800623 ceny są zbliżone. 

Myślę, że proces gwarancyjny wygląda tak, że zgłaszasz się do sklepu, sklep ocenia sprawę, komunikuje się z dystrybutorem, dystrybutor podejmuje decyzję w oparciu o zdjęcia, nie wiem, czy komunikuje się z Wahoo - chyba nie i tyle. W przypadku siodełka Bontragera zajęło to 5 dni i miałem nowe.

Airbike oczywiście nie jest dystrybutorem bo prowadzi sprzedaż detaliczną - dystrybutorem jest https://eu.wahoofitness.com/international-dealers PRO BIKES z Wieliczki i z nimi rozmawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...