Skocz do zawartości

[MTB] rower do ostrzejszej jazdy


zatara64

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
w tym sezonie wróciłem do jazdy na rowerze górskim po ok 10 latach przerwy. Kupiłem budżetowy rowerek Romet Mustang M4 z 2019 roku i podczas urlopu przejechałem na nim około 300 km po górskich ścieżkach w Sudetach. Rowerek spisał się świetnie, napęd jest precyzyjny a całość konstrukcji sztywna. Jak na rower dla amatora, który zamierza pojeździć dla przyjemności w weekendy polecam jak najbardziej. 

Generalnie w całej jeździe po górskich szlakach zawsze najbardziej lubiłem wymagające podjazdy, balans żeby zachować trakcję i sam fizyczny wysiłek. Nigdy nie posiadałem wytrzymałego roweru i zawsze zjeżdżałem dość powoli i ostrożnie żeby nic nie uszkodzić.

Teraz po przeprowadzce do nowego miasta natknąłem się na trasę z dużą ilością hopek i innych przeszkód. Tutaj link: https://www.komoot.com/highlight/620492  
Mam świadomość, że mój Romet nie jest przygotowany do takiej trasy, na amortyzatorze była informacja, że nie służy do skakania. Widziałem też opinie tu na forum, że same koła są dość słabe.
Tutaj moje pytanie, jaki rower jest przeznaczony na takie trasy? Ile najmniej trzeba zapłacić żeby mieć rower wytrzymały na tyle żeby nie martwić się, że coś się pognie albo pęknie. Szukam rozwiązania uniwersalnego na podjazdy i zjazdy. Moja waga to 80 kg.
Chętnie poznam Wasze opinie.
Pozdrawiam,

zatara
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w kategorii rowerów trail (ścieżkowce) lub all motion. Przykładowi przedstawiciele: dartmoor primal, ns bike eccentric, octane prone, marin: san quentin, pine mountain, nail trail, bobcat… Wyższy poziom to rowery full suspension. Od 7k PLN można się za czymś rozejrzeć jak np. wspomniane rift zone i hawk hill (cholernie ciężkie swoją drogą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...