Skocz do zawartości

[rower MTB] Rockrider 540S vs Giant Talon 3 m 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa serdecznie, chciałbym kupić sobie rower do jazdy po mieście, działce, lekkie tereny leśne. Nie mam zamiaru skakania z 50 metrów.

Chciałbym prosić, aby Państwo naprawdę szczerze doradzili bo się po prostu nie znam. :)

Rockrider 540S koszt 1999 zł czy GIANT TALON 3 27,5 2019 koszt przecena z 2.349 zł na 1.899 zł.

Próbowałem samemu rozwiązać ten problem lecz była taka masa opinii przeróżnych, zaczynając od opinii ludzi co piszą po prostu by hejtować po opinie ludzii najwyraźniej traktujących człowieka z budżetem 2000zł jak śmiecia. 

Budżet na rower do 2000 złotych oraz przeczytałem, aby podać wzrost i wagę więc 175-6 cm wzrostu, 76-78 kg, długość od krocza do ziemii to jakieś 75-77 cm dokładnie nie pamiętam, a niestety nie mam możliwości zmierzenia dokładnie, ale mają Państwo chociaż trochę tych '' początkowych '' informacji. Dziękuję bardzo i czekam z niecierpliwością na Waszą pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym osobiście stał przed tym wyborem to wybór padł by na Gianta ;) Talon jest sztywniakiem i dla Twoich potrzeb powinien w zupełności zaspokoić Twoje potrzeby. Rockrider jest rowerem typu FS i według mnie ciężko go porównywać z Talonem. Oczywiście można to zestawiać razem, ale po co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, siemalysy napisał:

Gdybym osobiście stał przed tym wyborem to wybór padł by na Gianta ;) Talon jest sztywniakiem i dla Twoich potrzeb powinien w zupełności zaspokoić Twoje potrzeby. Rockrider jest rowerem typu FS i według mnie ciężko go porównywać z Talonem. Oczywiście można to zestawiać razem, ale po co. 

Dziękuję bardzo, a powiedz mi te wszystkie podzespoły to są dobre czy to po prostu jakieś rzucone śmieci? :) Czy tym Talonem jeśli wjadę w las i będzie troszkę korzeni i piasku to da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talon to rower górski - MTB . Niskiej klasy , taki rekreacyjno-turystyczny ale jednak góral . Las , korzenie , kamienie mu nie straszne . Do opisanego zastosowania spokojnie się nada . Nawet do cięższych zastosowań nie obawiałbym się go kupić . Osprzęt nie jest wysokiej klasy ale jest akceptowalny . Najsłabszym elementem wydaje się widelec , hamulce też mistrzostwem świata raczej nie są .

Rockrider jest rowerem podobnej klasy , może ciut lepiej ,, osprzętowionym " . Tyle że to rower z pełną amortyzacja  z systemem jednozawiasowym . Takie systemy nie są idealne , lubią bujać przy pedałowaniu . Nie jestem przekonany że potrzebujesz fula . Dodatkowe regulacje , dodatkowe serwisy .

Do Talona zamontujesz zwykły bagażnik i łatwiej będzie zamontować błotniki .

Rozumiem że oba rowery możesz zobaczyć i przymierzyć w realu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...