Skocz do zawartości

[Rower dla typowego laika] do 2000pln


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem typowym amatorem w kwestii rowerowej, więc proszę o wyrozumiałość :P. Chciałbym wyposażyć się w rower, który będzie głównie służył do jazdy na ścieżkach rowerowych. Nie potrzebuje roweru na już bardziej pod przyszły sezon rozpatruje kupno i tu moje pierwsze pytanie. Warto czekać na zimę i wtedy rozejrzeć się za kupnem? Czy to po prostu jest mit, że zimą są tańsze rowery? Gdzie kupić rower? Domyślam się, że są jakieś intenretowe sklepy w których korzystniej jest kupić. Co do ceny jeżeli ciężko do 2000pln będzie znaleźć rower, który pozwoli mi komfortowo poruszać się po ścieżkach rowerowych, jestem w stanie dołożyć 500pln. Jednakże jakby się dało zmieścić do 2000pln to było by super ;).

180cm

97kg, aktulanie bo jestem w okresie roztrenowania, lecz jakbym miał kupować rower typowo na przyszły sezon to spokojnie można liczyć 88kg maks 90kg. 

Pozdro i udanego nadchodzącego tygodnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą można liczyć na spore wyprzedaże, ale już teraz powoli się zaczynają. Z rowerów w tym przedziale cenowym możesz spojrzeć na Tribana RC 500 FB czy na Marina Muirwoods. Wiele zależy od tego w jakim stanie są ścieżki rowerowe w Twoim mieście i czy zamierzasz zjeżdżać z asfaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jazda przede wszystkim po mieście, to spojrzałbym na rowery typu fitness/urban - ze sztywnym widelcem. Średniej szerokości opony (700x32-38) na równych ubitych trasach zapewniają wystarczający komfort i bezpieczeństwo, warto więc zrezygnować z przedniego amortyzatora, na czym skorzysta waga i dynamika roweru. Nie są to może rowery najbardziej popularne (no bo jak to, tak bez amortyzatora), oferta rynkowa niezbyt bogata, ale jakaś tam jest. Rzeczywiście wyróżnia się tu Marin, który oferuje kilka modeli ze sztywnym widelcem, jednak u innych producentów też coś można znaleźć (Kross Seto/Pulso, Kellys Physio, też Kona, Merida itp.).

Rozważyć należy także liczbę przełożeń napędu. Przewidując jazdę w terenie lepiej wybrać napęd typowy dla rowerów cross/mtb, zwykle teoretycznie 24-27 biegów (3 blaty w korbie x 8-9 trybów kasety). Przy jeździe miejskiej wystarczy prostszy i lżejszy napęd (np. 1 blat z przodu, 7-9 biegów z tyłu, być może przekładnia w tylnej piaście)

Kierunek poszukiwań:

https://www.halarowerowa.pl/muirwoods-29er-p424.html

https://www.halarowerowa.pl/marin-fairfax-sc-2-ig-2018-p648.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...