Skocz do zawartości

[Shimano XT RD-M8000 SGS] prostowanie wózka


Rekomendowane odpowiedzi

Zgiąłem wózek przerzutki pewnie za sprawą jakiegoś badyla i zabrałem się za samodzielne jego prostowanie. Zdjąłem kółka przerzutki. Wyprostowałem ramiona wózka - tak mi się wydaje. Przykreciłem kółko prowadzące i chcę przykrecić napinające. Okazuje się, że otwory ramion wózka są przesunięte względem siebie ok 1mm, tak jakby jedno ramię było krótsze.  Czy to oznacza, że wózek jest nadal krzywy? Jak temu zaradzić? 

[edit] udało mi się ustalić, że zewnętrzne ramię nie powinno być proste, a po łuku. To jest przyczyna mojego problemu. Czy gdzieś w necie znajdę linię ramienia wózka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Hak cały.

Oglądałem w sklepie nową przerzutkę. Okazuje się, że nowy wózek nie ma jakichś specjalnych odgięć. 

Nie mam pojęcia gdzie zgubić ten 1mm

Jeszcze jedno. Jak odkręcić wózek zewnętrzny? Odkreciłem śrubę blokującą obrót wózka i co dalej? Kręcić wózkiem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego wniosku też doszedłem wczoraj i już zamówiłem.

Wcześniej w innym rowerze reanimowałem i wózek i hak. Po reanimacji wszystko działało. Dlatego na początku i ten wózek chciałem reanimować. Jak będę miał nowy wózek to stary poodginam wg nowego wzorca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...