Skocz do zawartości

[rower] Fuji vs. VAN Rysel


johan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zamianę roweru. Budżet do ok. 7000 tys.

Wypatrzyłem dwie karbonowe szosówki i potrzebuję porady osób które być może miały z nimi doczynienia:

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-ultra-105-cf-id_8500479.html

https://rower.com.pl/fuji-gran-fondo-classico-1-3-1803866

Który z rowerów byście wybrali /wady i zalety/ ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyła mnie linia decathlonu na żywo. Mimo choroby jakiś czas temu na Gran fondo z Air bika w wawie mój faworyt to-van rysel masz pełną grupe, dobre koła, bezproblemową współprace gwarancyjną. Jesli nie kierujesz się marką (skoro nie $) jako kluczową cechą. Jeśli tak to przelkniesz mieszany osprzęt.(są różne opinie na temat grup ovala) Oba rowery fajne i szybkie. Wg mnie najważniejszą cechą będzie przymiarka i ewentualnie jazda próbna. Pozycja i rama jako najbardziej miarodajne w ocenie. Zgadzam się też z wieloma opiniami że osprzęt się po prostu zużywa i tak trzeba go w końcu wymieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lederfox34 napisał:

przymiarka i ewentualnie jazda próbna

No właśnie, oba modele tak od ręki raczej trudno dostępne do przymiarki, o dziwo nawet ten Rysel, w całym mazowieckim w żadnym decu nie ma rozmiaru S/M/L

No i na papierze to zupełnie różne rowery są, Fuji to endurance z "wygodniejszą" geo, a Rysel to ścigant, nawet przełożenia ma twardsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to nazwa Grand fondo- zobowiązuje :)

Czy rysel jest bardziej sportowy? Pewnie. Uznaje że ma bardziej "normalne" przełożenia na 90% tras. Prócz mocnych gór. 

Dla mnie przełożenia w fuji są jak pod bikepacking (za przeproszeniem) 

Plusem decathlonu jest to chyba że sprowadzają spoza województwa. Bez konieczności zakupu. Warto zapytać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział żaden...ale o tym za chwilę. Na początek to wrzuciłeś dwa różne rowery-jeden fuji baaardzo turystyczny z geo baaaaardzo endurance, drugi bardziej idący w stronę sportu. Teraz musisz sobie odpowiedzieć na pytanie do czego Tobie ten rower,a później obrać tor na określony typ roweru. Ja nie wybrałbym żadnego-dlaczego? Bo skrajnie turystyczna geometria w szosie mi nie leży ( i mało komu leży ), a z kolei geometria rowerów z deca jest dość specyficzna. Parę razy robiłem podchody i dla mnie kończyły się porażką. Podkreślę...dla mnie. Niby na papierze wygląda to fajnie- rama karbon, grupa 105 i nieco gumowate mavici (no ale za 6500zł nie można mieć wszystkiego). Nie wiem tylko jak sprawuje się ten karbon i jak z jego sztywnością. Z alu nie było tak różowo. Aha...mi deca odmówiło ściągnięcia z innego sklepu, musiałem zamówić przez neta i na miejscu odstąpić od zakupu.  Zobacz jeszcze na ofertę gianta, scotta, treka, krossa. Z tym budżetem raczej kierowałbym swoje kroki właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tutaj rower, który przez ostatnie lata wygrywał testy porównawcze modeli gran fondo w TOURZe. https://www.rosebikes.pl/rose-team-gf-four-105-2673779?product_shape=lightning+orange%2Fdark+red%2Fgrey+ 

Do wyboru wersja czarna lub czerwona. Bardzo dobra rama, tłumiąca wydatnie drgania i sztywna bocznie, pełna grupa Shimano, kokpit Ritchey, a przełożenia można wybrać w konfiguratorze (by go uruchomić trzeba wybrać wpierw wielkość ramy). Przy okazji radzę pomyśleć o tym by dołożyć trochę i zdecydować się na upgrade kół do DT SWISS P 1750 Spline. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...