Skocz do zawartości

[porada] Roam 1 2019 czy Roam 0 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.Zaczynam właśnie przygodę z rowerem.na razie w weekendy głównie asfalt , szutr a sporadycznie leśne drogi z czasem jak złapie lepsza kondycję będą dłuższe wypady.Dodam że mieszkam w Anglii więc raczej polskie firmy odpadają i dlatego przykuł moją uwagę Giant Roam 0 2019. Jest przeceniony z 999 funtów to  jakieś 4666zl na 3777.Moje pytanie czy jako totalny amator warto inwestować tyle pieniędzy w ten rower czy lepiej kupić coś tańszego pokroju roam 1.Roam1  z 2018 ma 3x10 ale dostać go będzie ciężko a ten z 2019 2x10 i nie mam pojęcia czy 2x10 to dobry pomysł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwublatowa korba to bardzo dobre rozwiązanie. Sam zobaczysz że będziesz jeździł głównie na dużym blacie a mniejszego używał tylko na podjazdach czy w jakimś terenie. I jak chcesz dopiero łapać formę to nie ma sensu pchać się w trzyrzędowe korby z zębatką 48T. 

Roam 1 w zupełności Ci wystarczy - osprzęt Deore działa już bardzo fajnie, do tego ma powietrzny widelec - a to nie jest standardem w tym zakresie cenowym. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Bardzo dziękuję Ci za radę, zdecyduje się chyba na Roama 1 z 2019 ma dobrą cenę tylko szkoda że srebrne malowanie ten z 2018 miał czarne z niebieskimi elementami a tak wogole to jak wypada ten rower co do innych konkurentów?

Edytowane przez Kamil36uk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. Fajnie że Giant promuje napęd 2x, fajnie że użyli widelca powietrznego, konkurencja w tym przedziale cenowym to napęd 3x10, tani sprężynowy widelec, a różnią się jedyne osprzętem - jedne mają niższy, drugi wyższy. Ja jednak uważam że szkoda iść w coś droższego niż Deore, które jest zupełnie wystarczające. 

Na Wyspach macie też dużo lokalnych marek, ale niestety nie znam ich na tyle żeby cokolwiek doradzić. W Polsce popularny jest Unibike, Cube, Giant, Merida, Kellys. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...