Skocz do zawartości

[Cross do 2000] praca, weekendowe wycieczki


empeem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po ponad 10 latach jazdy na używanym trekkingu Gudereit (RC-30) przyszedł czas na jakiś upgrade

Poszukuję jakiegoś fajnego, ładnego crossa do codziennych dojazdów do pracy - ok 20km dziennie, i na weekendowe wycieczki. Ważne by rowerek był wygodny, amortyzatory nie są konieczne, dobre hamulce. Dobrze żeby miał regulowaną kierownicę - lata na trekkingu przyzwyczaiły mnie do bardziej wyprostowanej jazdy - i możliwość montażu bagażnika 

budżet może nieco przekraczać 2000 zł, ale najchętniej bym zapłacił mniej

mój wzrost - 168cm, waga 73kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, Marin Muirwoods. Niestety rowery crossowe/trekkingowe ze sztywnym widelcem praktycznie wyginęły, więc ciężko coś takiego znaleźć. 

Kierownica, mostek - wszystko jest do dopasowania, więc nad pozycją można popracować. Możliwość założenia szerszych opon będzie dobrą opcją na krakowskie krawężniki. 

Druga możliwość - Unibike Flash, prosty cross, napęd 3x8, hydrauliczne hamulce, regulowany mostek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, polmaj napisał:

https://www.halarowerowa.pl/marin-muirwoods-29er-p635.html

lubisz zielony kolor , zmieci opony do 2,1 , przyzwoicie wyposazony jak za te cene


kolorystycznie kompletnie do mnie nie przemawia ;) 
 

 

19 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Niestety rowery crossowe/trekkingowe ze sztywnym widelcem praktycznie wyginęły, więc ciężko coś takiego znaleźć. 

Kierownica, mostek - wszystko jest do dopasowania, więc nad pozycją można popracować. Możliwość założenia szerszych opon będzie dobrą opcją na krakowskie krawężniki. 

Druga możliwość - Unibike Flash, prosty cross, napęd 3x8, hydrauliczne hamulce, regulowany mostek. 

ważne by znaleźć też coś dostępnego fizycznie w sklepie, by się przymierzyć do roweru przed zakupem. Brałem kiedyś pod uwagę Flasha, kiedyś rzucił mi się w oczy TREK DS 3 - jednak to dość więcej niż wynosi mój budżet, ale już wyprzedaże roczników się pomału zaczynają - może uda mi się coś fajnego znaleźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dual Sport to bardzo fajny rower, ale jak wspominasz - musiałbyś się przymierzyć. Bo jemu bliżej do czegoś pomiędzy crossem i góralem, niż do trekkinga z wyprostowaną pozycją, takie jest przynajmniej moje wrażenie. Ale wielu klientów chwali, a jeżdżą rekreacyjnie, więc to pewnie kwestia wysokości kierownicy i ewentualnie dopasowania mostka. 

DS2 spokojnie jest osiągalny w okolicach 2 tysięcy złotych, pod warunkiem że w jakimś sklepie został jeszcze w Twoim rozmiarze - 17.5 (M). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę też na różne ogłoszenia np na olx (nie wiem czy jakiejś używki nie kupię ;) ) - i rzucił mi się ostatnio Specialized sirrus 
bez tarczówek https://www.olx.pl/oferta/rower-specialized-sirrus-CID767-IDya89g.html

i z tarczówkami https://www.olx.pl/oferta/specialized-sirrus-comp-disc-2015-rozmiar-m-CID767-IDAK4yX.html

jest też wersja niby damska, ale nie wiem czym się specjalnie różni od męskiej 

https://www.olx.pl/oferta/damski-rower-miejski-specialized-sirrus-elite-shimano-roz-s-CID767-IDAZOry.html#f5bce1584f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że Specialized to hybryda - ten sirrus z bagażnikiem wygląda mi na trekkinga trochę ;) - niemniej jednak bardzo podobają mi się te rowerki 
Bardzo ładna jest też Merida Crossway 100 https://www.goride.pl/rowery/merida-crossway-100-2019-odbior-osobisty?gclid=Cj0KCQjw4s7qBRCzARIsAImcAxboNaqnwFw-uz1VCoC7wilnwihE995SHQ-ZU-XofQNAqkJJOXfi0twaAt37EALw_wcB 
znalazłem na olx za 2000 zł tylko, że w rozmiarze L (55cm) - więc może być ciut za duży
Pytanie czy warto brać pod uwagę tą Meridę? ja 2429 bym nie dał - prędzej te 2000 ;)

W ogóle na co zwracać uwagę przy wyborze używanych rowerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, empeem napisał:

Czytałem, że Specialized to hybryda - ten sirrus z bagażnikiem wygląda mi na trekkinga trochę ;) - niemniej jednak bardzo podobają mi się te rowerki 
Bardzo ładna jest też Merida Crossway 100 https://www.goride.pl/rowery/merida-crossway-100-2019-odbior-osobisty?gclid=Cj0KCQjw4s7qBRCzARIsAImcAxboNaqnwFw-uz1VCoC7wilnwihE995SHQ-ZU-XofQNAqkJJOXfi0twaAt37EALw_wcB 
znalazłem na olx za 2000 zł tylko, że w rozmiarze L (55cm) - więc może być ciut za duży
Pytanie czy warto brać pod uwagę tą Meridę? ja 2429 bym nie dał - prędzej te 2000 ;)

W ogóle na co zwracać uwagę przy wyborze używanych rowerów?

Żeby oferty były blisko miejsca zamieszkania i policz do ceny jeszcze cenę przeglądu po kupnie i ewentualnych regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, polmaj napisał:

Żeby oferty były blisko miejsca zamieszkania i policz do ceny jeszcze cenę przeglądu po kupnie i ewentualnych regulacji

Zamierza kupować tylko lokalnie, rozumiem, że trzeba doliczyć koszty ewentualnego serwisu, ale pytanie: jakiego osprzętu, hamulców, amortyzatorów unikać? 

 

Muszę przyznać, że ten Marin niby prosty, ale ma coś fajnego w sobie :) - jednak 2499 to wciąż za dużo i szukam fajnej oferty, może się trafi
No i Specialized też mi się też podoba  

 

zarówno Marin jak i Specialized są dostępne w sklepach w Krakowie, także mogę przymierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była tu już na forum osoba z Krakowa której także doradzałem Muirwoodsa - bo to w mojej opinii najlepszy sprzęt do jazdy okołomiejskiej. Sam gdybym nadal mieszkał w centrum Rzeszowa postawiłbym na taki rower. 

2500 to cena detaliczna, zawsze idzie z niej coś urwać albo szukać jakiś wyprzedaży bądź używki. Niestety ale jest to rower który za bardzo nie ma konkurencji. 

Odpada Ci waga i konieczność serwisowania amortyzatora (który nawet ciężko nazwać amortyzatorem), komfort jazdy można sobie zapewnić szerszymi oponami, hamulce hydrauliczne są praktycznie bezobsługowe, pozostaje dbać o koła, napęd i to w sumie wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, remover napisał:

Z tanich fitnesów przychodzą mi do glowy Romet Mistral Urban/City/Cross, Marin ma też serię podobną do Miuirwoods ale na amelinium - Fairfax, może kolorystyka bardziej będzie odpowiadała. No i Lazaro Aero.

Upd. I ostatnia sztuka Medano Vanity na allegro :)

Dzięki za propozycje :) póki co po głowie chodzi mi ten muirwoods w kolorze czarnym, jak tylko będzie fajna oferta to pewnie się skuszę ;) dokupię jeszcze błotniki i bagażnik, i będzie mega -  no chyba, że rzuci mi się w międzyczasie coś innego w oczy ;)

pozdro :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym dołożył do budżetu tysiaka i kupił jakiegoś Unibike. Moim zdaniem stosunek ceny do jakości jest idealny, a sam rower sprawdza się świetnie w codziennym użytkowaniu. Warto sobie przeczytać ten artykuł i samemu wyciągnąć wnioski https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/17902/test_crossowy_unibike_viper_2019?strona=2, czy rzeczywiście warto zakupić taki rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pulos napisał:

Ja na twoim miejscu bym dołożył do budżetu tysiaka i kupił jakiegoś Unibike. Moim zdaniem stosunek ceny do jakości jest idealny, a sam rower sprawdza się świetnie w codziennym użytkowaniu. Warto sobie przeczytać ten artykuł i samemu wyciągnąć wnioski https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/17902/test_crossowy_unibike_viper_2019?strona=2, czy rzeczywiście warto zakupić taki rower.

dla mnie 2500 to jest już poza mój budżet, a już o 3000 zł nawet nie myślę ;) muirwoods chodził już po 1799 z tym, że kolorystycznie mi nie pasował - patrząc po opiniach i recenzjach jest to naprawdę bardzo dobry rower (w dodatku nie rzucający się w oczy) także patrzę i czyham na okazję może coś się trafi - jak się uda to w tym tygodniu będę się przymierzał do tego rowerku

 mimo to dzięki za propozycję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po dość długiej przerwie :)

Historia z Marinem wyglądała tak, że nie ma i nie będzie póki co dla mnie rozmiaru ramy - nawet nie ma opcji domówienia - przynajmniej kolorze czarnym. Rozmiar jest, w dość atrakcyjnej cenie (1875), ale w kolorze rasta :) 
Koniec końców, po wielu nieplanowanych wydatkach i przed czekającym mnie remontem udało mi się znaleźć na olx hybrydę 28'' Diamant X3 za 1100 zł - z alivio 3x8,hudrauliką i regulowaną kierownicą - rower w bardzo dobrym stanie, serwisowany - jeszcze tylko muszę dobrać jakieś błotniki, bagażnik i będzie git :icon_cool: 

73458806_793572261100623_8652963765349777408_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...