Skocz do zawartości

[Kask] Kask z 2012 roku


Peterp079

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, 1415chris napisał:

Rozumiem dlaczego niektore firmy kompletnie nie sa zainteresowane tymi "wynalazkami", na szczescie.

Podobno dlatego, że ten mipsowy plastik wycierał styropian. U mnie już są specjalne podkładki w newralgicznych miejscach. Na razie mam to ustrojstwo, wczoraj się w nowym kasku przejechałem i jest dobrze, leży na głowie jak kapelusz. :)

PS. A jakby trzeba komu z byka założyć, to kowadło na głowie mam solidne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o chodzi o czas użytkowania kasku, Decathlon w kasku Roadracing 500 zaleca wymianę po 5 latach.
Podobnie ma się kwestia z kaskami używanymi na budowach, wymiana co 5 lat, a jeśli były intensywnie użytkowane to dwa lata albo i mniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 8.08.2019 o 16:09, Pietern napisał:

Mówią, że kask powinien być wymieniony po pięciu latach, bo ta pianka, z której jest zrobiony, traci z czasem swoje właściwości.

Sam styropian przy braku szkodliwych czynników jak opary rozpuszczalników czy wysoka temperatura to raczej się nie starzeje (patrz styropiany budowlane co muszą dziesiątki lat wytrzymać w ścianach i posadzkach). Najszybciej starzeją się miękkie gąbki, jeżeli kask takie ma (w moim sporadycznie używanym 12-letnim kasku gąbki są w marnym stanie, i w goglach nawet w nieużywanych w firmowych pudełkach co kupiłem na zapas na jakiejś promocji także to właśnie gąbki sypały się pierwsze).

Na jakiejś niezależnej amerykańskiej stronie wyczytałem o 10 latach.

Tym niemniej nie bez przyczyny OBOWIĄZKOWE jest podawanie na naklejce wewnątrz kasku jego roku i miesiąca produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...