Skocz do zawartości

[2000-3000] Kross czy Merida ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Stoję przed wyborem roweru crossowego. Z wielu możliwości, po wstępnej selekcji (wygląd, brak dostępności w sklepie stacjonarnym, kwestie techniczne) pozostał na placu boju Kross Evado 5.0 lub 6.0, Merida Crossway 100 lub 300. W rezerwie jeszcze jest Giant Roam 2. Jeżdzę w 95% po asfalcie (różnej jakości) ok. 100 km tygodniowo. Czy przy takim użytkowaniu wystarczą niższe modele, czy odczuję różnicę dopłacając do Evado 6.0 lub Crossway 300 lub decydując się na w/w Gianta ? Wiem mniej więcej jakie mają różnice w osprzęcie ale czy dla kogoś jak ja kto nie jeździ nawet pół profesjonalnie ma to znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze na Northeca Caledon DB DR: http://nrowery.pl/rowery/cross/12-caledon-db-dr

Na plus w porównaniu do Meridy (bo kross to gorszy nawet od meridy):

- amor powietrzny o ciut większym skoku (75mm vs 65mm)

- lepszy (na pewno w kwestii samodzielnego serwisu) suport BB (Hollowtech 2)

- prawdopodobnie lepsze piasty - bo merida nie podaje jakie są w crossway'u

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani Notheca ani Wheelera nie mam w swojej okolicy a bez przymierzenia online nie kupię. Kross ma tę przewagę, że zeszłoroczny model można kupić za niecałe 2400. Merida Crossway 300 kosztuje ok. 3 000 zł. 600 zł różnicy to sporo. Pytanie czy odczuję różnicę, czy nie dopłaca się za markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jeżdżeniu nie odczujesz. Nie ma w nich różnic które "ułatwiają" jeżdżenie (przykładem takiego są np manetki od XT w górę które pozwalają za jednym razem zrzucać po dwa przełożenia, wszystkie niższych grup - po jednym) . Co najwyżej może się okazać, że któryś z nich ma wygodniejsze dla Ciebie siedzenie ;) No i merdia ma blokadę "ugniatacza" na kierownicy - ale obydwa modele to lowend suntour'a. Zapomnij na chwilę o marce, zapomnij o cenie. Przejedź się każdym i zobaczy który bardziej Ci leży. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...