Skocz do zawartości

[opony] 29" wytrzymałe w góry, szybkie na płaskim


DusheeSie

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, akkwlsk napisał:

Popularne połączenie to Ikon tył + Rekon przód, kluczowy będzie dobór mieszanki i gęstości oplotu. Proponuję Ikona w wersji MaxxSpeed i Rekona w wersji MaxxTerra, obie 120 TPI, ewentualnie Ikona w wersji Dual 60tpi - bieżnik wytrzyma dłużej, ale ścianki mogą być mniej trwałe. 

A gdybyś jednak wolał bardziej górski zestaw to minion na przód i rekon na tył, mieszanki i oploty jak wyżej. 

Mi chodzi o Recona RACE ;) bieżnik podobny trochę do Racing Ralpha i pewnie za dużo rożnic do Ikona nie będzie.

Za Schwalbe w wersji performance dziękuję, przerabiałem i po dobiciu nawet mleczko nie pomoże. Poza tym Rona już na starcie przekresliłem.

Za napędówke robi mi Minon SS EXO 2,3" waga ok 750gi ta haratanie znosi dzielnie, nieraz dobijana przy 1,5bara po ściankach widać że nie ma lekko, ale zero kapci, nic sie nie pruje. Wiec do firmy mam zaufanie, co do gumy to mieszanka Dual ze względu na trwałość.

I tu podstawowe pytanie jak się ma Ikon/Recon Race do Saguaro/Mezcala, chodzi mi o wytrzymałość i trakcję w trudnym terenie (bez błota i piachu) bo toczyć się będą raczej podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2019 o 09:14, bts napisał:

No na pewno na "prawdziwsze" góry niż Saguaro. 

3 sezony śmigam na saguaro 2.2, w swoich rejonach jak i po górach i nie mogę złego słowa powiedzieć(z oczyszczaniem z błota się zgodzę^^) na temat tych opon - szlaki i rowerowe i piesze. Dużo też zależy jak masz je nabite. 

Ale tak jak mówię - bez problemu dają rade na grząskich podjazdach(luźny kamień itp) jak i na zjazdach. Ponadto dobrze się toczą po asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...