Skocz do zawartości

[Lekka Rama] Poszukuję lekkiej ramy mtb/xc


Atomowy

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, poszukuję lekkiej ramy pod koła 29", oś sztywna lub na haki, super lekkie aluminium lub carbon, rozmiar 21"+ , rama głównie do XC o takiej geometrii, lecz szukam takiej by górna rurka ramy szła znacząco w dół tak bym mógł spokojnie przekładać sobie nogę przez ramę i nie uderzać jajkami o nią w razie upadku czy schodzenia z siodełka żeby mnie nie merdała po jajach, no i rurka taka z powodu takiego bym w razie chęci trochę poskakania jakiś górek niewielkich czy zrobienia bunnyhopa mógł zadrzeć rower pod pupkę, cena tak do 1500-3000 tysięcy, wolałbym coś w tym dolnym zakresie cenowym o wadze do 1200 g, ale jak znacie coś w górnym zakresie lepszego o niższej wadze to chętnie, możecie mi coś polecić Maniacy Lekkości? :D

Edytowane przez Atomowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Atomowy napisał:

cena tak do 1500-3000 tysięcy

Za tyle, to sobie możesz cały kontener ram kupić. ;)

1) google.pl -> wpisz interesujące Cię hasło;
2) aliexpress.com - tutaj znajdziesz wszystko;
3) strony producentów rowerów - również sprzedają same ramy, jednak możesz nie zmieścić się w budżecie (bo zakładam, że chodziło o 1,5-3 tys/1500-3000 zł);
No i 4) Accent Peak...

No i raczej trudno będzie Ci znaleźć ramę w rak dużym rozmiarze z mocno opadającą górną rurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha, popłakałem się ze śmiechu, to przez to że podawałem wagę wcześniej w podobny sposób i mi się pomyliło, przepraszam oczywiście 1500-3000 złotych, dziękuję, poszukiwałem już i coś tam znalazłem, ale no waga jaka mnie interesuje to 1200 gram nie więcej, nie mogę znaleźć nic konkretnego na polskich sklepach, Accent Peak sprawdzałem, poszukuję ciągle ale jeżeli jest tu ktoś obeznany w temacie co może zapodać jakimś linkiem do ciekawej ramy to śmiało, nom niestety ten rozmiar sprawia że jest ciężej, ale wiadome o co chodzi możliwie jak najniższa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie boisz się chińczyków, to za śmieszne pieniądze kupisz karbonową ramę na Aliexpress. Znajomy ścigant kupił jakiś czas temu BXT i sobie chwalił. Rama za ok. 900 zł, chińczyk wyśle Ci taką, jaką będziesz chciał (boost lub non-boost, BSA lub pressfit, kolor, napisy, wykończenie...). Tylko waga będzie wyższa niż 1200g, ale w takich pieniądzach i takim rozmiarze raczej nie znajdziesz tak lekkiej ramy.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja tam chińczyków się nie boję opcja bardzo mi odpowiada coś unikatowego, zależy mi na tej wadze już tak ostatecznie za małe pieniądze to na 1500 gram się zgodzę w moim rowerku, podoba mi się ta opcja, a czy masz może linka jakiegoś do aukcji na Ali gdzie można tak konkretnie z jakby własnym wykończeniem zamówić?

Chyba znalazłem oni takie coś robią: https://pl.aliexpress.com/item/32841235880.html?storeId=3084051 dziękuję w takim razie ze względów oszczędnościowych stawiam na chińczyka, ale bardzo mi się podoba że mogę sobie własne napisy wyryć i wykończenie kolorek, a waga też przystępna załapie się na to co chciałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konkretnego linka, widziałem tę ramę i rozmawiałem o niej na żywo. To jest bodajże ta najpopularniejsza oferta "BXT 2018". Z tego co wiem, chińczyk po zakupie kontaktował się i dopytywał, jakie ma być wykończenie, jaki typ suportu itd. Możesz też napisać przed zakupem i się wszystkiego dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...