Skocz do zawartości
  • 0

Problem ze świerszczem


Gość Michal

Pytanie

Gość Michal

Witam wszystkich. Mam problem ze zlokalizowaniem dzwieku wydobywającego się gdzieś z okolicy kierownicy lub przedniego koła podczas jazdy na nierównym terenie, brzmi troche jak obijające się pancerze, ale to nie one (no chyba ze w środku ramy, ale ich naprężenie lub wsunięcie do środka nic nie zmienia). Na kierownicy wszystko jest dobrze przymocowane. Amortyzator to Rock shox sektor rl, hamulec trp slate 4, ale po jego demontażu dźwięk nie zniknął, także został wykluczony. Tarcza jest dokręcona, szprychy naciagniete. Rower jest nowy, ma przejechane jakieś 200km. Jestem wyczulony na wszystkie niepożądane dźwięki, zwłaszcza w samochodzie, ale i w rowerze są irytujące :p Może ktoś wie co to może być i jak się tego pozbyć. A może to normalny dźwięk i tylko mi przeszkadza... 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal

Zajrzałem do łożysk, wszystko z nimi w porządku. Odkryłem że pokrętło od regulacji tłumienia powrotu jest luźne i wpada w wibracje. Amortyzatora nigdy nie rozbierałem i się za to raczej brać nie będę, ale trytytka ścisnałem zahaczając o zacisk od koła i jest lepiej, całkowicie dźwięk nie zniknął, ale chyba w końcu znalazłem winowajcę. Pytanie czy z tym pokrętłem da się coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...