Skocz do zawartości

[Rama] wymiana ramy w Kands Meastro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam dostęp do nowej ramy 19" pochodzącej z roweru Kellys Phanatic 30. Zastanawiam się nad sensownością wymiany ramy w moim Kands Maestro właśnie na tą Kellys. Waszym zdaniem, warto czy to zupełnie bezcelowe i dać sobie spokój? Zakładam, że cały osprzęt "przeniosę" do nowej ramy.

Edytowane przez MariusK
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał. Jedyne co będziesz musiał dorzucić nowego to linki, pancerze i ewentualnie stery - stare można sprzedać z ramą, a jakieś porównywalne kosztują grosze. Nie wiem jak z mufą suportu ale w obu raczej jest 68mm, więc suport będzie pasował - aczkolwiek podczas wymiany można rozważyć lepszy - Shimano nie kosztuje majątku a będzie lepszy od tego co tam włożono. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem, że skoro miałbym robić przekładkę, to może od razu wymienić coś na lepsze podzespoły. Muszę popytać ludzi, co się znają na sprzęcie, co ewentualnie warto byłoby wymienić. Jedno wiem na pewno. Oprócz felernej ramy, coś trzeszczy albo w korbie albo w supporcie. Wszystko jest podokręcane więc to nie luzy. Korba w nim to FCM-371 a suport to chyba neco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia sztycy, zacisku sztycy, mocowania hamulców ( jeśli tarcze pm/is lub w przypadku v brejków czy są piwoty ). Kolejna rzecz to przerzutka przednia, prowadzenie linki gora-dół ( raczej masz uniwersalną ) oraz średnica ramy w miejscu mocowania przedniej przerzutki. ( jeśli inna to czy masz podkładki-redukcje itp. ) To wszystko oprócz sterów, linek, pancerzy, końcówek. 

Pozostaje kwestia geometrii, czy jest zbliżona, czy mocno się różni. Jeśli to jakiś niski model ramy to pewnie waży tyle samo lub prawie tyle samo co kands. Za to napis i kolor to na pewno upgrade ;)

/edit

I czy wysokość główki ramy jest zbliżona bo jeśli jest dużo wyższa to rura od widelca może okazać się zbyt krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest wiele pytań związanych z ewentualną przekładką. Może będzie najlepiej, jak znajdę jakiś dobry serwis rowerowy w okolicy i niech tam fachowcy ocenią, jak wygląda taka operacja przekładania. Bo może się okazać, że lepiej będzie sprzedać ten rower (pewnie za jakieś grosze) i jednak kupić od razu poskładany.

Dziękuję Wam za pomoc i oświecenie :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, jest wiele znaków zapytania, także dotyczących ewentualnej wymiany podzespołów na lepsze. A sam nie siedzę w tej tematyce więc samodzielne dochodzenie do wszystkiego zajęłoby mi więcej czasu i nie wiadomo, jak by się zakończyło :-). Dlatego rozejrzę się i może jakiś serwis w Opolu lub Wrocławiu lub wokół (mieszkam pomiędzy tymi miastami) byłby chętny zmierzyć się z tym wyzwaniem :-).  Obawiam się, że za 150 zł nikt nawet nie ruszy ręką. No ale jak posprawdzam, to będę wiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ruszą ręką, nawet za 100 pln, to nie wielka filozofia. Godzina roboty max i finito.

Jesli to ten rower :

https://www.kellysbike.com/pl/cross-c515/phanatic-30-p48535

To sztyca jest 27,2 ( pewnie taka sama jak w kands - zmierz to ) więc zacisk sztycy pasuje, przerzutka przednia ma górny ciąg i średnica ramy w miejscu mocowania  31.8mm , daj linka do zdjęcia swojego roweru, specyfikacji.

Raz dwa będziemy coś wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapomnij raczej o wymianie samej ramy. Musiałbyś wymienić też tylną piastę ( koło ) bo rama kellys jest tylko na hamulec tarczowy z tyłu, oraz sam hamulec tarczowy dokupić na tył ( minimum na tył ). Ale to nie wszystko. Ty masz w Kandsie klamkomanetki, a jeśli chcesz zamontować hamulce tarczowe to muszą być osobno klamki i manetki, więc dodatkowo czekałby Cie zakup manetek ( minimum prawej ) i do tego wspomniany hamulec tył. Koszty, koszty.. Raczej bez sensu.

Co prawda przednia przerzutka będzie pasowała do ramy kellysa, sztyca, zacisk i amor również, ale jak pisałem, gra niewarta świeczki ( sensowny upgrade to oprócz ramy, 2 hamulce tarczowe, 2 koła ( lub 2 piasty i przeplatanie ) dwie manetki. Koszt tych rzeczy to minimum 1000 pln z robocizną ( już z przekładką ramy ) na jako takich, w miarę dobrych podzespołach/częściach, a najlepiej mieć przygotowane więcej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów odnośnie wyboru takiego roweru jest pewnie setki - także przejrzyj coś albo szukaj sam. Jak miałby to być rower fajnie wyceniony, z dobrym stosunkiem jakość/podzespoły/cena to fajny jest Unibike, klasę wyżej jak Kands, ale jest też sporo rowerów z fajnymi ramami jako baza pod ewentualny upgrade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...