Skocz do zawartości

[Gdańsk] dobrze zaopatrzony sklep działający w niedzielę?


hulk14

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas jazdy odpadło mi lewe ramię korby, chyba było źle dokręcone :/ W każdym razie wypadła mi ta część, którą się wkręca do środka (nie wiem jak to tam się fachowo nazywa) - było już ciemno, w lesie, niestety nie udało mi się odnaleźć. Czy jest jakiś sklep/serwis działający w niedzielę w Gdańsku gdzie można to dokupić? Czy też jest to nie do kupienia i trzeba kupić całą korbę od razu?

Moja korba to: https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/shimano/FC-RS510.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, tylko wiesz że plastikowa nakrętka może nie załatwić sprawy?

1. Jeżeli to się samoczynnie wykręciło, to musiałeś jeździć już długo z luźnym ramieniem.

2. Nawet jak to się wykręciło, to jest jeszcze pin zabezpieczający który także zawiódł, co potwierdza tylko teorię z pkt 1

3. Jak jeździłeś z luźnym ramieniem które na końcu odpadło, to jest bardzo duża szansa że zmieliłeś wielowpust w lewej korbie. W takim wypadku cała korba leci na śmietnik.

W Decathlon czegoś takiego nie będzie, jest to jeden z elementów korby a nie dodatkowy element. No chyba że w ich części serwisowej, ale nie sądzę. Poszukaj jakiegokolwiek sklepu otwartego w niedzielę z serwisem, czasami trzymają jakieś używane resztki z zniszczonych korb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hulk14 napisał:

Dzieki wszystkim za odpowiedzi! Udam sie najpierw do decathlonu, jakbym mial mloteczek to bym sprobowal sam zalozyc...

To nic trudnego. Odkręcasz ramie korby sprawdzasz stan wielowypustu, jak jest zły, to nowa korba potrzebna, jak dobry zakładasz, przyciskasz jedną dłonią korbę z zębatką, a drugą z otwartej dłoni uderzasz aby zlikwidować luz na osi. Dokręcasz ramię i to wszystko.

Nakrętkę potem zamówisz dowolnym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie dokręciłem sam, ale pojechałem jeszcze upewnić się, ze wszystko ok do decathlonu.

Przejechałem od tego czasu ok. 700 km, przede mną jeszcze ok 1000. Mam nadzieję, że wytrzyma.

 

Dzięki wszystkim za próbę pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...