Skocz do zawartości

[Stery] Prasa Bitul


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zastanawiam się nad zakupem prasy do sterów Bitul ( tak, wiem, można zrobić podobną z pręta i podkładek), jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Jak tego użyć?

W opisie jest że pasuje do sterów 1 i 1/8 i Tapered. Tyle że nie bardzo rozumiem w jaki sposób ma pasować to do misek. "Schodki" prasy są dość wysokie, więc jak mam niby wcisnąć miskę opierając narzędzie o jej krawędzie, skoro prawdopodobnie znacznie wcześniej któryś ze "schodków" oprze się o wnętrze miski.

1f91c1e1-558c-4084-b4f6-17f8d1a54f0f-pra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że wspomniana prasa w wersji podstawowej pasuje tylko do sterów klasycznych gdzie nie prasuje się za krawędź tylko za bieżnię. Pod stery półzintegrowane trzeba adaptery za 69zł. W sumie po dokupieniu adapterów do PressFitów robi się cena wyższą niż prasy uniora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie ma sensu wydawać tyle kasy żeby wprasować stery raz na kilka lat.

Postanowiłem że zrobię prasę samemu. W internecie widziałem sporo poradników, ale postanowiłem zrobić nieco ulepszoną wersję.

Śruba: M16x200

Podkładki poszerzone M16; średnica wewnętrzna: 17,5; średnica zewnętrzna: 56; grubość: 5mm

Nakrętka: M16

Ma to sens? Nie zapomniałem o czymś?

Zastanawiam się czy nie dorzucić podkładki, która by dodatkowo ustawiała śrubę w osi główki, chociaż nie bardzo mogę znaleźć odpowiedni rozmiar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...