Skocz do zawartości

[wybór roweru] Kross Level 6 2018 vs Kellys Gate 30 2019


ficuss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Całkiem poważnie rozważam kupno nowego roweru na dniach i po researchu + obskoczeniu salonów mam dwóch kandydatów. 
Generalnie, budżet zakładałem max. do 3k, choć jestem skłonny go zwiększyć do tych 3,5k jeśli będzie to tego warte. 

Kandydat pierwszy to Kross Level 6.0 2018, natomiast kandydat drugi to Kellys Gate 30 z tego roku. Pierwszego mogę dorwać za ok. 3k, drugiego natomiast za 3,5k. Z istotnych różnic jakie zauważyłem to widelec – SR SUNTOUR XCR RLR Air w Kellysie oraz Rock Shox XC30 TK Coil w Krossie. Być może są jeszcze inne istotne różnice, których nie dostrzegłem.

Który z dwojga jest lepszym wyborem, zarówno teraz jak i pod względem serwisowania (dostępność uszczelek itd). I czy dokładanie tych 500 zł jest tutaj usprawiedliwione, czy jest to jednak zbyt mała różnica by dokładać taką sumę? 

Ewentualnie pojawił się na horyzoncie Gate 30 z 2017 roku, z tym, że nie jestem w stanie ocenić na ile komponenty z tego modelu są tego warte. Widzę jedynie, że amortyzator jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kross wypada słabo...
Kellys dużo lepiej - ma nowsze standardy ( taperowana główka ramy, sztywne osie - w nowszym nawet rama boost ) i powietrzny amorek.
Korba sensowniej zestopniowana w modelu 2019, ale amor lepszy w starszym.
Jak masz możliwość, a cena sensowna, to bierz tego Gate z 2017.
PS
Z Kross'a dopiero Level 7 jest sensowny i to tegoroczny, bo model 2018 był z amorkiem sprężynowym...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze sprzedawców powiedział mi dziś, że ramy Kellysa w MTB to ogólnie porażka, że łatwo się wyginają. Ile w tym prawdy?

Przyznam szczerze, że ledwie 2 letnia (przedłużona do 5 na dziwnych warunkach) gwarancja na ramę nie brzmi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Jak chcesz mieć dobrą gwarancję za rozsądne pieniądze, to szukaj w Decu.
Co do wpadek z ramami Kellys'a, to pierwsze słyszę.
 

Właśnie od godziny oglądam 050 z Deca oraz 560s full. Z tym, że fulla nigdy nie miałem i chyba nie na moje potrzeby, natomiast 050 ma napęd 1x11 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...