Skocz do zawartości

[Klocki] Do szosy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jezdzilem rowniez na zielonych. Co prawda roznica pomiedzy GHP (teraz jest wersja GHP2 ale tylko pod Campe) i BXP  nie jest tak kolosalna jak np pomiedzy ich klockami do karbonu zoltymi i czarnymi (Yellow King, Black Prince), to jednak mozna wyczuc roznice na korzysc niebieskich, nieco lepsza modulacja i moze nawet sama sila. Niebieska mieszanka wydaje sie byc bardziej miekka. Uzywam ich od kilku lat, w sumie od momentu jak tylko pojawily sie na rynku. W tym momencie skonczyly sie poszukiwania klockow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1415chris napisał:

Niebieska mieszanka wydaje sie byc bardziej miekka

Ciekawa opinia która przy okazji dość mocno mnie cieszy, bo miękkie klocki są nieco bardziej "humanitarne" dla obręczy. Ciekawa dlatego że czytałem naprawdę sporo i opinie były różne. Jedni pisali że klocki schodzą błyskawicznie, drudzy że prawie wcale. Natomiast Tobie @1415chris ufam, bo wiem że nie wyssałeś tych informacji z palca :) 

Jak będą dobre to niedługo zamówię drugi komplet, bo niestety w Polsce z dostępnością nieco mniej "typowych" komponentów bywa różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak je porownasz do jakis twardzieli, to sie moze okazac, ze bedziesz musial wymieniac je czessciej.

Moze zuzywaja sie szybciej, nie zwracam na to uwagi, dla mnie liczy sie performance. Nawet jak tak jest, to nie jest to jakis dramatycznie szybki proces.

Szybko to zuzywaja sie super klocki do karbonu na perforowanych powierzchniach hamulcowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety, lipa. Niby klocki do Shimano, niby powinny pasować, a jednak do szufladek nie wchodzą. 2 z 4 klocków udało się upchać, ale używając bardzo dużo siły, a wyjęcie graniczyło z cudem. Musiałem sobie pomagać popychając twardym kawałkiem plastiku, a i tak łatwo nie było. Pozostałe dwa nie chciały wejść do końca, wystawały jakieś 3- 5mm i nie dało się tego ruszyć.

Próbowałem szlifować tył klocka, ściąć delikatnie krawędzie, nic to nie pomogło. Biorąc pod uwagę że klocki raz na jakiś czas wypada wyjąć i wyczyścić, to dla mnie takie coś jest niedopuszczalne. 

Co do jakiś tam minimalnych wrażeń, to na stojaku po naciśnięciu hamulca, słychać że klocki są jednak trochę cichsze. Natomiast nawet po takim naciśnięciu hamulca, na powierzchni pojawił się szary nalot, czyli podobnie jak w Shimano.

Szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziony. Za taką cenę spodziewałem się montażu Plug & Play, a tu taka niespodzianka. W internecie widziałem kilka opinii że klocku nie wchodzą w szufladki, ale nie brałem tego zbyt mocno pod uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety szlifowanie nie przyniosło efektu. Zeszlifowałem tylną część i lekko krawędzie, nic to nie zmieniło. Sprawdzałem suwmiarką wymiary i wydaje mi się że są identyczne, a mimo to nie pasują. Odnoszę wrażenie że klocek blokuje się w części gdzie szufladka się "zamyka" po bokach. Trudno, chyba nic nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi to ci byc wina waskich szufladek Shimano. Mialem do czynienia z kilkoma nie-shimano hamulcami, te i pare innych blokow Swissstopa wchodzily bez zadnego problemu. Ja akurat mam szufladki bez srubek, bloki wchodza tylko na wcisk. Kazde bloki musze konkretnie docisnac, zeby weszy na calej dlugosci do szufladek.

Sprobuj przesmarowc jakims smarem czesc klocka wchodzacego do szufladki. Jak nie zmieniasz klockow wraz ze zmiana kol, to bym sie nie przejmowal, ze wchodza ciezko. U mnie to by nie przeszlo,  majac trzy zestawy kol i praktycznie zminiajac klocki przy kazdej wymianie kol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem swoje zielone SwissStopy na niebieskie .Pasują jak ulał.Nie wchodzą leciutko ,ale z pewnym oporem,no ale tak ma być.

@skom25 dla jasności i pewności hamulce 105 BR-5800 ,klocki niebieskie FLASH  PRO BXP

Może tak jak pisze @1415chris weź kropelkę oliwki i w te rowki w klockach  co wchodzą w szufladki  kapnij .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gregory34 napisał:

Właśnie wymieniłem swoje zielone SwissStopy na niebieskie .Pasują jak ulał.Nie wchodzą leciutko ,ale z pewnym oporem,no ale tak ma być.

@skom25 dla jasności i pewności hamulce 105 BR-5800 ,klocki niebieskie FLASH  PRO BXP

Może tak jak pisze @1415chris weź kropelkę oliwki i w te rowki w klockach  co wchodzą w szufladki  kapnij .

Daj znać, jak Ci to działa. Mam BR-5800 właśnie z FLASH PRO BXP i w chwycie górnym to marne spowalniacze tylko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sthEn napisał:

Daj znać, jak Ci to działa. Mam BR-5800 właśnie z FLASH PRO BXP i w chwycie górnym to marne spowalniacze tylko... 

To cos musi byc nie tak. Ustawienie klockow ich stan, ustawienie klamek i sposob ich obslugi , jakosc i stan obreczy, pancerze.

Na pewno problemem nie sa klocki, a i same zaciski chyba tez mozna wykluczyc, chociaz nie mialem z nimi do czynienia.

Niebieskie sa lepsze od zielonych, nie ma kolosalnej roznicy ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1415chris @Gregory34

Widzicie, to nie jest tak że one wchodzą z lekkim lub średnim oporem. U mnie przy szufladkach BR-R7000 nie wchodzą wcale. Dwa udało się jakoś upchać na próbę, natomiast kolejne dwa nie wchodzą i już. Wczoraj próbowałem nawet podcinać żyletką krawędzie i rowek, nic to nie dało. Klocek wystaje na jakieś 5 mm i nie da się go wepchnąć. Porównałem go z klockiem Shimano i wyglądają właściwie identycznie, a z jakiegoś powodu Shimano wchodzi bez oporu, a SwissStop się blokuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu żeby nie zakładać nowego.

Od tamtego roku śmigam na szosie a od kilku lat na MTB i oczywiście zaskoczenie ogromne pod względem hamowania.

Rower to Focus Cayo z jak mi się wydaje badziewnymi hamulcami Fsa Gossamer nie wiem czy to wina kiepskich klocków czy ogólnie hebel nie daje rady z górnego chwytu nie ma szans żebym zablokował któreś z kół w dolnym chwycie nie ma z tym problemu ale w takim chwycie raczej rzadko jeżdżę.

Zastanawiam się nad wymianą wspomnianych hebli na coś z linii Ultegra 6700/6800 może Dura Ace chodź cena za te drugie miażdży:) Może w obecnej sytuacji alternatywą była by wymiana samych klocków na wspomniane we wcześniejszych postach SWISSSTOP niebieskie?

Czy w/w hamulce będą pasowały w miejsce moich Fsa czy na coś muszę zwrócić uwagę?

Za odp dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobrze, ze nie mozesz zablokowac kola. No chyba ze chcesz skidowac ale do tego lepszym rowerem bedzie taki bez hamulcow, ostre kolo ;)

Jak pisalem powyzej, kazdy element ukladu hamulcowego ma wplyw na jego dzialanie. Od klamek, poprzez pancerze, do zaciskow, skonczywszy na samych klockach. Do tego dochodzi kwestia jak dana klamka lezy w dloni, sama wielkosc dloni tez ma wplyw. Ktos z wiekszymi grabiami bedzie z gornego chwytu mogl nizej zlapac palcami klamke, majac do dyspozycji wiekszy moment (ta sama sila hamowania przy mniejszym wysilku, lub ten sam wysilek i wieksza sila hamowania), niz ktos ktos z mniejszymi dlonmi. 

Wymiana samych klockow, szczegolnie na wspomniane swissy na pewno nie zaszkodzi. Ale moze sie okazac, ze nie bedzie to wystarczajace aby uzyskac znaczaca poprawe.

 

@skom25 sorry za glupie pytanie ale nic innego nie przychodzi mi do glowy, czy aby na pewno wkladasz te klocki odpowiednia stona?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja cos napiszę.Mam osprzęt i hamulce tiagry,hamując z górnego uchwytu na klamkomanetkach to nie hamowało,tylko zwalniało.Postanowiłem zmienić klocki na lepsze i wszyscy polecali swisstopy.Ale wiedziałem,że nawet te od shimano 105/ultegry będą lepsze od tiagrowskich.No i wymieniłem na te od ultegry.Gdy przy fabrycznych nawet nie mogłem zblokować koła hamując,to teraz nie stanowi to problemu.Jest duża róznica na plus.A jeśli zedrą się klocki,to wymienię wsuwki już na te swisstopy i nie dlatego,że klocki ultegry są złe,wręcz przeciwnie super hamują,ale dlatego żeby sprawdzić również swisstopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 1415chris napisał:

sorry za glupie pytanie ale nic innego nie przychodzi mi do glowy, czy aby na pewno wkladasz te klocki odpowiednia stona?

Tak, sprawdzałem kilka razy. Może szufladki od BR-R7000 różnią się minimalnie od poprzedników?

Ogólnie w sumie jestem zadowolony z R55C4. Hamują całkiem ładnie po tym jak je dotarłem. Wydaje mi się także że nie zbierają tak dużo brudu, bo wystarczy po jeździe przetrzeć je ręcznikiem z Izopropanolem i powierzchnia staje się matowa, tak jak w nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne pytanie. Tak jakbyś zapytał czy felgi będą pasowały do 4- 5 letniego samochodu. Może jakieś szczegóły?

Zresztą temat dotyczy czego innego, chyba że masz na myśli hamulce a nie napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...