Skocz do zawartości

[cross>gravel] Unibike Crossfire transformacja na gravela


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od roku jestem posiadaczem roweru crossowego Unibike Crossfire dość 2018, sprzęt spoko ALE,

masa, amortyzator, rodzaj pokonywanych tras, chęć zmiany, ulepszenia.

W związku z powyższym doszedłem do wniosku, że warto by było zrezygnować z amortyzatora ponieważ obecny stwierdzam, że po prostu jest i tyle nawet jako laik czuje, że jest ciężki oraz pracuje tak sobie do tego ma luzy. Także czas wrzucić coś sztywnego, jeżdżę po chodnikach asfalcie i utwardzonych drogach leśnych, szutrach. Znalazłem widelec FORCE, który wg. Opinii internetu jest spoko mi nie pasuje, że ma mocowanie v brake, znacie coś równie dobrego bez tego mocowania w rozsądnej cenie?

Kolejna rzecz to koła, chciałbym coś lżejszego bezdentkowego, co polecacie?

 

Docelowo zmienić chciałbym także siodło, kiere, napęd oraz pomalować, także może wyjść z tego grubszy projekt, finansowo pewnie mało opłacalny natomiast jestem majsterkowiczem i lubię grzebać także chciałbym coś takiego stworzyć. Mój budżet na ten rok to ok 1000zl chciałbym to przeznaczyć na widelec oraz koła.

Podpowiedzcie mi czy to się może udać? Oraz jakie podzespoły zastosować ponieważ jest tego sporo na rynku a ja nie bardzo w światku rowerowym jestem na czasie.

 

dzieki za sugestie i podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO kierunek dobry do zastosowania jakie opisałeś, choć oczywiście żaden gravel to nie będzie - ot cross ze sztywnym widłem i tyle ;) 

Ale zostawmy nazwy na boku.

Pod marką Force są oferowane najróżniejsze widelce - bez problemu znajdziesz taki bez pivotów. Najtaniej wersja aluminiowa oczywiście, lepszy byłby "karbą" oczywiście.

Koła. Po pierwsze część budżetu przydałoby się przeznaczyć na słownik, żeby już nikt nie musiał czytać o "bezdentce" :)

Po drugie, to zastanów się czy tenże tubeless coś Ci faktycznie da. Może się okazać, że jak zbierzesz wszystko do kupy, to same koła wyjdą powyżej 1000zł, a tu jeszcze opony, wentyle, taśma, mleko, itp.

W dniu 7.04.2019 o 10:43, StreetDriver napisał:

Docelowo zmienić chciałbym także siodło, kiere, napęd oraz pomalować, także może wyjść z tego grubszy projekt, finansowo pewnie mało opłacalny natomiast jestem majsterkowiczem i lubię grzebać także chciałbym coś takiego stworzyć.

Oczywiście, że jest to totalnie nieopłacalne. IMHO sprzedaj ten rower tak jak jest i kup "prawdziwego" gravela jeśli Cię to kręci. Niemniej zobacz najpierw z czym to się faktycznie je, bo nie jest to po prostu "jakiś rower ze sztywnym widelcem" i może być tu rozdźwięk między oczekiwaniami a rzeczywistością :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, m0d napisał:

Koła. Po pierwsze część budżetu przydałoby się przeznaczyć na słownik, żeby już nikt nie musiał czytać o "bezdentce" :)

Nie zauważyłem co wstawił słownik.

Sprzedawać nie chcę ponieważ to byłaby strata gdyby mi rzeczywiście nie podpasował typowy gravel, w razie czego graty będę mógł sprzedać i wrócić do stock cross. 

Właśnie znalazłem Force 29 MTB, który powinnien pasować, odległość od osi do dolnej miski się zgadza.
Jeśli koła to rzeczywiście taki wydatek to chyba odpuszczę.
Każdy rower seryjnie posiada jakieś słabe punkty, które można poprawić więc co warto by było wymienić żeby jazda stała się jeszcze przyjemniejsza mówiąc oczywiście o Uni CF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...