Skocz do zawartości

[rower] miejski rower dojazdowy


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję taniego i o w miarę prostej konstrukcji roweru miejskiego do dojeżdżania do pracy - 2 km - głównie po drodze rowerowej. 

W grudniu 2018 r. naciąłem się na Hoprider 100 z Decathlona. Nie chciałem wydawać aż 1300 zł, ale pomyślałem, że będę miał prosty bezobsługowy rower z niewymagającym ładowania oświetleniem na dynamo. Niestety  B'Twin zawiódł mnie po całości. W ciągu pierwszego niezbyt intensywnego miesiąca eksploatacji psuło się chyba wszystko co się tylko mogło popsuć - najpierw złapał kapcia - poszła dętka od wewnętrznej strony tj. od obręczy, potem totalnie klapnęły hamulce, pękła osłona łańcucha a na koniec przestała świecić tylna lampka. Na szczęście udało mi się wyperswadować serwisowi, że to zdecydowanie zbyt dużo i zwróciłem rower do sklepu za zwrotem kasy.

Teraz szukam jakiejś alternatywy, która mnie nie zawiedzie. Prosta konstrukcja, może być niewiele przełożeń, może nawet nie być bagażnika, ale żeby to jechało bez cyrków, nie przekraczało ceny ~1000 zł i nie kusiło złodzieja. Macie jakieś ciekawe propozycje? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O każdy rower trzeba dbać i serwisować. 

Kapeć od strony obręczy - wymiana opaski na obręczy.
Hamulce - wymiana klocków, linek, pancerzy, regulacje. 
Pęknięta osłona łańcucha - raczej sama nie pękła od stania, ale to tez można wymienić. 
Problem z lampką - do wymiany lampka/żarówka/poprawki w instalacji/serwis prądnicy. 

Jeśli liczysz że kupisz rower którym będziesz jeździł i nic nie robił to niestety ale takowy nie istnieje. 

A poniżej tysiąca złotych to cóż, ciężko o lepszą ofertę niż rowery z Decathlonu. 

Dla mnie najlepszą bazą pod tani rower do codziennych dojazdów jest Triban 100/Riverside 120. Sztywny widelec, prosty napęd z jedną przerzutką, hamulce v-brake - nic więcej Ci nie potrzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie awarię które Opisałem zdarzyły się w pierwszych 100 km użytkowania. Łącznie nie przejechał więcej niż 120 km.  Nie miałem wywrotki ani żadnego innego typu tego typu zdarzenia. Wydaje mi się że to jednak ekstremalnie Niska jakość sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1000pln nie kupisz dobrego, nowego roweru.

Na 2km ścieżką rowerową poszukaj używanego roweru z biegami w piaście miejskiego/trekingowego. Niech wyjściowo kosztuje te 600-700pln, wymień podstawowe rzeczy za te 400pln i będzie jeździł bezawaryjnie latami

pierwszy wynik z wyszukiwarki https://www.olx.pl/oferta/rower-kross-miejski-trekkingowy-meski-28-cali-nexus-7-CID767-IDz5WRG.html#7c3fb0d47b

jak poszukasz dłużej pewnie znajdzie się lepszy, tylko unikaj 20-30letnich zabytków wyłowionych z kanałów i u nas odpicowanych do sprzedaży

Edytowane przez eloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...