Skocz do zawartości

[korba] 'wymiana mocowania'


xcdx

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem 592 i uważam że jest to bardzo, bardzo dobra przerzutka. Niestety system Shadow jest bardzo "kapryśny" jeżeli chodzi o działanie, zwłaszcza w 9s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dużego wyboru nie masz, albo zwykła przerzutka, albo Shadow. Ja używam Shadow, ale czasami mam go serdecznie dość.

Z Shadow jest wszystko prawie w porządku, do momentu kiedy wszystkie elementy są idealnie proste i działają gładko. Jakiekolwiek odstępstwo od normy powoduje że całość działa tragicznie. Zaletą jest bardziej "kompaktowa" konstrukcja, dzięki której trudniej ją uszkodzić w terenie. Ciężko mi powiedzieć czy to prawda, bo w 2 sezony zniszczyłem dwie przerzutki.

A dlaczego prawie w porządku? Bo przerzutka ma takie fochy, zwłaszcza 9s że głowa mała. Regulacja to jakaś czarna magia. W 10s które właśnie zamontowałem jest znacznie lepiej, ale nadal nie idealnie.

Także możesz kupić XT, no bo i czemu nie. Tylko pamiętaj że jak ją rozwalisz, to trochę po kieszeni dostaniesz. Także jeżeli nie zależy Ci na wadze, to ja bym kierował się w stronę Deore, ale o tym już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny przerzutek znasz.

Alivio 4000 też już znasz. 

Przerzutki deore i xt nie mają baryłki regulującej, będziesz musiał regulować na manetce. Przerzutka xt ma lepszą opinię niż deore i nie tylko pod względem wagi.

Czas na własną decyzję :).

Szukasz oszczędności,więc  może być łańcuch KMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT oczywiście jest lepsza, ale są to niuanse których raczej nie wyczuje się przy dość spokojnej jeździe, a rower autora raczej nie wskazuje na jakieś szaleństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, skom25 napisał:

XT oczywiście jest lepsza, ale są to niuanse których raczej nie wyczuje się przy dość spokojnej jeździe, a rower autora raczej nie wskazuje na jakieś szaleństwa.

a czy do osprzetu shimano alivio mege załozyc taki łancuch  connex908 czy lepiej poszukac cos w granicach deore xt ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...