Skocz do zawartości

[lekka modyfikacja] crossem po szosie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W zeszłym roku kupiłem krossa evado 5.0 z myślą o jeździe po swojej okolicy. Lasy, dziury itp.

Jednak przeprowadziłem się w okolice Wrocławia, tu jednak bardziej interesuje mnie jazda głównie po szosie i dr. 

Myślę o dokupieniu sztywnego widelca który bym zakładał na odpowiedni teren i cieńsze opony. Polecicie mi coś co mogę z nim dokonać? Dodam że rower obecnie waży koło 14,5kg z bieonem, sakwami i podstawowym wyposażeniem. Sam ważę 55kg. Rower ma te same podzespoły od kupna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywne widelce oferuje Mosso, Force i czasami Accent. Zmierz aktualną długość amortyzatora ( A2C) i dobierz widelec. 

Co do samych opon, to nie jestem przekonany że opony szosowe to najlepszy wybór. No chyba że ścieżki są głównie asfaltowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wywaliłem ciężki amor z crossa i na sztywnym zrobiła się rakieta - żadne blokady tego nie zastąpią. Zrobiłem taki zabieg testowo jakieś 6 lat temu i tak już zostało do dzisiaj ;) Nie żałuję i ze swojej strony tez polecam taką zmianę - sztywny wideł, tarczówki, fajne oponki i śmiga się aż miło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się zdecyduję na zmianę tego amorka faktycznie. Jeździłem kupę czasu na blokadzie, ale ciężkie bydle. 

Obecny amor to SR Suntour NEX XLO (skok 63mm),  na jaki go wymienić żeby się zbyt nie wykosztować i żeby to miało ręce i nogi w połączeniu z obecnymi oponami i tarczówkami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Alsew napisał:

W opisie widzę że jest pod opony 29, tu mam 28 cali. I czy będzie to współgrać z obecnymi tarczówka mi? I jeszcze jedno, nie muszę tej rurki przycinać? Jeszcze nigdy widelca nie wymieniałem to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...