Skocz do zawartości

[Jaki rower] Kross Trans czy Romet Wagant


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów. Mam dylemat. Kupić Kross Trans czy Romet Wagant? Interesuje mnie rower trekingowy z przedziału cenowego ok 2tys zł. Który z tych dwóch firm bardziej polecacie? Które są bardziej niezawodne. Czy inwestować w osprzęt Deore, czy wystarczy kupić rower na osprzęcie Acera? Chodzi o spokojną bezawaryjną jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz dziennie do roboty śmigał ......i chciał na długich wyprawach sprzęt podładować to prądnica (trzeba zastosować układ elektroniczny).

Jeśli sporadyczna jazda wieczorkiem to bateryjne stykną.

Prądnica jest ciężka i dość upierdliwa w serwisowaniu, ale wytrzymuje dość duże przebiegi. 

Jakoś bardziej ufam Krossowi. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kross Trans Alp z 2016r (teraz to chyba Trans 5.0), zrobiłem nim prawie 10 000km i wg mnie to solidny sprzęt. I wytrzymały, bo zaczynałem przygodę z nim od wagi własnej 105kg + trochę gratów w sakwach. Sporo w nim wymieniłem, ale tylko dlatego, że lubię dostosowywać sprzęt do własnych preferencji. Z rzeczy koniecznych do wymiany już na początku poszły klocki hamulcowe, twarde głośne i bardzo mało skuteczne. Po wymianie na klocki lepszej jakości rower dużo lepiej hamuje. Wymieniłem też opony, bo oryginały są lekkie, ale ich ochrona antyprzebiciowa to jakiś żart. Z czasem zużył się łańcuch i kaseta. Pozostałe komponenty (kierownica, chwyty, sztycę podsiodłową, lampę przednią zmieniłem, bo taki miałem kaprys.

Wg mnie dynamo w piaście to naprawdę dobre rozwiązanie. My z żonką używamy oświetlenia przez całą dobę, taki mamy styl.

Trzeba przyznać, że Kross Trans w tej wersji to rower ciężki. ale jeśli nie trzeba go taszczyć na 4 piętro, w jeździe turystycznej to nie przeszkadza.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepów i przymierz się do któregoś. Czym dłużej tu posiedzisz tym większy mętlik będziesz miał w głowie. Gdzie 2 Polaków tam 3 zdania ;-))

Do roboty!

11 minut temu, Tomus1973 napisał:

A może ktoś ma inne propozycje co do trekkingów.

No wiesz- to już jest twoja broszka. Szukaj i wstaw do oceny. Na rynku masz kilkadziesiąt marek rowerowych. Nie każ nam wyszukiwać czegoś co tobie się nie spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam mam dylemat co lepsze nastawiłem się na wybór tych dwóch modeli jak w temacie w grę wchodzi Kross trans 4.0 i Romet Wagant 4 oba z rocznika 2019.bardzo zaimponował mi wagant 4 z napędem 27 na krossie zrobiłem jazdę próbną i czułem się na nim bardzo dobrze ale dla mnie ważna jest trwałość i jakość co możecie polecić.jakie są wasze opinie 

Edytowane przez Wazik87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...