Skocz do zawartości

[Płyn hamulcowy] DOT 5.1


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Janu_sz napisał:

Używam jakieś 2500 km i zero problemów. Jak sklepowe.

Ja zawsze mam obawy, że na jakąś podłą podróbę trafię. Z drugiej strony parę rzeczy już na Ali nabyłem i na razie bez dramatu :)

@Dokumosa może jeszcze się te XT z tymi tarczami Avid'a dogadają. Tarcze były używane z metalikami. Pewnie chwilę potrzeba, żeby się te żywiczne do nich 'dotarły'. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo z każdym wypadem mam wrażenie, że jest coraz lepiej (albo się po prostu przyzwyczajam). Ogólnie nie jest źle, ale mogłoby być lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie muszą się klocki do tarcz dotrzeć. W tarczach zapewne są centryczne bruzdy (mogą być niewyczuwalne) i klocek łapie tylko po brzuchu takowej. Też to przerabiałem ale w efekcie i tak nie było to co na dedykowanej tarczy. W każdym razie jeśli siły nie brakuje (a wnioskuję, że nie) to nie ma się co wydatkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę co będzie za 200-300km :) Na tą chwilę siła jest mniejsza niż wcześniej na Level T, ale w zupełności wystarczająca. Jak się znacząco nie poprawi to zastanawiam się tylko, czy lepiej pójść w metaliczne klocki, czy zmienić tarcze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Canyonie mam Levele T, w Sancie mam nowe XTRy. Levele mają sporo wyższą moc. Z hamulców Shimano nie jestem zadowolony, dosyć słaba siła hamowania, klamki mają konkretne luzy od nowości, klocki stukają w zaciskach. Jedyna ich zaleta to waga i wygląd :P W obydwóch rowerach klocki ceramiczne i te same tarcze.

Do Marina kupiłem nowe Deore M6000. Po przejechaniu 40km działają lepiej w mojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem Level T na Deore M6000 w swoim Krossie. Moc dość podobna z przewagą Deore. Plusem Shimano jest mechanizm ServoWave, który bardzo lubię, i daje fajna charakterystykę. To co jest zdecydowanym plusem Shimano to prostszy serwis, olej zamiast DOTa i lepsza jakość wykonania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi zrobić jeszcze trochę km i zobaczyć, czy będzie poprawa :) W najgorszym przypadku będę szukał nowych tarcz, aczkolwiek na tą chwilę nawet jeżeli dużo się nie poprawi to i tak nie jest źle, więc może nie ma co kasy wydawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...