Skocz do zawartości

[opony] szosowe duro opinie i rozmiar


nossy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie...kupiłem do swojego gianta tcra adv.nowe opony conti gp4000sii 25 i o ile o samych oponach powiedziano już wiele, to zdziwił mnie rozmiar. Na kołach giant pr2 (17mm)opona ułożyła się na nieco ponad 23mm,a co za tym idzie jest dość wysoka. Zostało jakieś 4mm miejsca na wysokość. Opony są szybkie, ale mniej komfortowe niż seryjne gianty 25mm. Z racji, że użyte to niech zostaną, ale że lubię pojeździć po kostce, szuterku, często też pojawiają się gorsze asfalty to na treningi chciałbym jednak coś szerszego. A z racji, że kasa na conti już poszła to coś dobrego i niedrogiego. Opona ma być wygodna i szybka w rozmiarze 25 lub 28. Pomyślałem o duro hipersonic (choć nie kupuje tego bieżnika). Tylko pytanie jak rozmiarowo wypadają te opony, czy 25 wypada szerzej i czy 25 lub 28 wejdą na wysokość w przedni widelec skoro conti tak dziwnie się ułożyły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja pewność wypowiedzi sprawiła, że postanowiłem je przemierzyć jeszcze raz używając zwykłej suwmiarki (wcześniej mierzyłem elektroniczną). Na zwykłej wyszło lekko ponad 26mm...więc morał pierwszy- nie ma co ufać elektronice, drugi jest szersza od deklarowanej, ale i tak wyższa od gianta i nieco mniej komfortowa ( co pewnie nieco zmyliło ). Więc coś szerszego na tą część sezonu warto wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja tez u siebie mierzylem i u mnie na kole seryjnym od giant defy ukladaja sie wlasnie cos kolo 26 mm... i tez nosze sie z zamiarem na przejscie na cos serszego nadajacego sie na szuter nawet. Wiadomo nie zrobimy z endurance gravela ale opcja taka niby jest bo tylny trojkat ma 36 mm miedzy widelkami wiec opona 30-33c powinna sie upakować. Też szukam jakiejs takiej nie drogiej oponki bo continentale mi przeciag zrobily w portfelu. Na oku ma Schwalbe CX comp 700x32c czy ktoś się wypowie na ten temat ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...