Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
Donayo

[licznik] Sigma Baseline 1200 Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Donayo

Cześć. Posiadam licznik z tytułu i mam z nim ostatnio problem. Coraz częściej, w trakcie jazdy licznik przestaje cokolwiek mierzyć, zachowuje się tak, jakby rower stał w miejscu. Dzieje się to nagle, bez wyraźniej przyczyny. Czujnik działa, bo słychać i widać jak pracuje. Problem rozwiązuje przywrócenie licznika do ustawień fabrycznych, jednak nie powinno tak być i raczej średnio pasuje mi resetowanie go co 15km, w środku treningu. Ktoś tak miał i rozwiązał problem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Donayo

Ktoś, coś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Selvan82
Napisano (edytowane)

Sprawdź dokładnie cały kabelek czy gdzieś nie jest przerwany czy zagięty oraz styki na nóżce licznika i w samym liczniku czy coś nie zaśniedziało. Jeśli nie stwierdzisz żadnych uszkodzeń spróbuj wpiąć Twój licznik do innej nóżki od kolegi czy znajomego.  Nie mam więcej pomysłów, jeśli to szwankuje elektronika w samym liczniku to raczej tylko kupno nowego pozostanie.  

Ps. Zakładam, że magnes jest poprawnie zamontowany i jego odległość do czujnika też jest odpowiednia. 

Edytowane przez Selvan82

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Donayo

Licznik jest bezprzewodowy. Wszystko zamontowane prawidłowo. Dziwne jest to, że licznik działa przez jakiś czas i nagle przestaje. Może rzeczywiście elektronika szwankuje, kilka lat już ma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Selvan82

Baterie wszędzie wymienione - wsadź świeże dla pewności? Sprawdź najpierw sam licznik czy u kogoś będzie działał - jak tak to potem podmienić czujnik i nóżkę na przemian, któryś z tych elementów może być zepsuty. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.