Skocz do zawartości

[rower] XC dla amatora


Celir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiosna coraz bliżej a co za tym idzie sezon rowerowy. Niestety z powodu kwietniowego wypadku i obecnej rehabilitacji musiałem sprzedać dotychczasowy rower. Zrodziła mi się koncepcja roweru XC do jeżdżenia amatorskiego a jak wrócę do pełni zdrowie może i maratonów. Wcześnie miałem rower na ramie accent peak 29 oraz horneta (mieszkałem w BBA). Mam parę wątpliwości co do części i chciał bym prosić was o radę.

1) rama to najpewniej accent peak 29 tyle ze w wersji TA-12. Przesiadka z qr na 12x142 zmieniła moje zdanie w tej kwestii i nie wyobrażam sobie powrotu do mocowania qr. Czy znacie jakieś ramy dostępne w Polsce ze sztywną osią i geometria podobną do Accenta?

2) Czy różnica między turnkey a motion control będzie zauważalna dla rowerzysty mojego pokroju? miałem wcześniej recon tk i jego praca mnie zadowalała.

3)Piasty shimano. No właśnie waga fajna cena również ale łożyska kulkowe nie bardzo do mnie przemawiają. Jakie są wasze doświadczenia z tymi piastami?

4)W hornecie z tyłu miałem zee a przód m6000. Co do hamulca zee chyba nie trzeba się rozwodzić ale czy m6000 na tyle spełni swoją rolę. Moja waga to około 90kg i zastanawiam się czy warto dopłacić do m7000.

Z góry dziękuje za wszelkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, niestety dużo tu nie wniosę.

1) Tak, Accent Peak TA12 :) A tak serio, to jeśli nowa rama to Accent, o używaną ciężko. Sam szukałem długo i kupiłem Peaka.

2) Nie. W amatorskim zastosowaniu amor ma być nie za ciężki i w pełni sprawny.

3) Mało szczegółów. Piasty są różne, z tyłu mam Accenta, z przodu Shimano Deore. Obie sprawdzone w warunkach bojowych.

4) Sam ważę 80 i mam heble M7000, ale sprawne Deorki też zatrzymają rower. Widzę, że Gdańsk. Może nie góry, ale jest gdzie pozjeżdżać - brałbym M7000 ze względu na chłodzone klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...