Skocz do zawartości

[pedały platformowe] Funn


Banciu11

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie odstrasza cię ich porażająca trwałość (łożyska ślizgowe) to bierz które bardziej się podobają. A jak chcesz coś naprawdę solidnego z możliwością serwisu to lepiej takie: https://m.aliexpress.com/item/32962135853.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32962135853&aff_trace_key=1bd37eb0d18e4c1ba59acd8db02e19fb-1547550271626-00900-3rjmu7Y&aff_platform=msite&m_page_id=9067amp-ShSzd9qKUJpeGjWxHLNoEQ1547550382483

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2019 o 12:25, Dokumosa napisał:

Jak nie odstrasza cię ich porażająca trwałość (łożyska ślizgowe) to bierz które bardziej się podobają. A jak chcesz coś naprawdę solidnego z możliwością serwisu to lepiej takie: https://m.aliexpress.com/item/32962135853.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32962135853&aff_trace_key=1bd37eb0d18e4c1ba59acd8db02e19fb-1547550271626-00900-3rjmu7Y&aff_platform=msite&m_page_id=9067amp-ShSzd9qKUJpeGjWxHLNoEQ1547550382483

OK. Dzięki. Miałem nadzieję że są w miarę trwałe i nie trzeba przy nich grzebać. Przede wszystkim pasuje mi ich wielkość bo nie chce bardzo dużych platform. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Proszę o poradę co powinienem zrobić. Zakupiłem pedały dartmoor stream (red vil) bardzo mi się podobają. Jeszcze ich nie założyłem ponieważ się zastanawiam czy to normalne że prawy pedal bardzo lekko się kręci (nie wiem czy nie za lekko) bo robi chyba z 10 obrotów a lewy pedał chodzi zdecydowanie ciężej  2 obroty zaledwie. 

Czy powinienem przed założeniem coś z nimi robić, żeby miej więcej się podobnie kręciły? 

Chciałem jeszcze dodać że te pedały są na lozyskach kulkowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, Banciu11 napisał:

rzeby

:voodoo:

A co do pedałów, jeżeli w jednym jest więcej smaru a w drugim mniej to taki może być efekt. Trochę ciaśniej/luźniej skręcone.

Daj im trochę czasu niech się pokręcą. Jak później będzie zdecydowana różnica w oporach to można rozkręcić i sprawdzić co jest powodem.

Według mnie to nie jest powód do niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, michuuu napisał:

:voodoo:

A co do pedałów, jeżeli w jednym jest więcej smaru a w drugim mniej to taki może być efekt. Trochę ciaśniej/luźniej skręcone.

Daj im trochę czasu niech się pokręcą. Jak później będzie zdecydowana różnica w oporach to można rozkręcić i sprawdzić co jest powodem.

Według mnie to nie jest powód do niepokoju.

Wielkie dzięki ;)

14 minut temu, Dokumosa napisał:

Ten co się kręci 10 obrotów pewnie jest skręcony na luzie i bez smaru. W każdym razie dobrze jest odkręcić dekielek od strony zewnętrznej, ustawić odpowiedni luz nominalny i wcisnąć nowego smaru tyle, żeby zaczął wychodzić po stronie osi.

W jaki sposób można ustawić taki luz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy jak zdejme dekielek i po prostu trochę do kręcę śrubę, bez dalszego rozbierania łożyska i w tedy nie będzie tak luźno się kręcił? Czy żeby wcisnąć smar to muszę to jednak całkiem rozebrać? 

Pierwszy raz to będę robił i nie chciałbym czegoś po psuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...