dawidbiker Napisano 12 Stycznia 2019 Napisano 12 Stycznia 2019 Cześć, na wstępie chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post Próbuję wymienić wolnobieg w starej szosie , ale za nic mi się to nie udaje. Używam klucza, który jest na załączonym zdjęciu, ale kręcąc z całych sił w ruchu przeciwnym do ruchu wskazówek zegara wolnobieg ani drgnie. Próbowałem zalać wszystko WD-40 i odkręcić to ustrojstwo, ale jedynym efektem są wyłamane wcięcia w kołnierzu o które zahacza się klucz Czy ma ktoś jakiś pomysł jak można odkręcić tę część? W chwili obecnej wypustki klucza już ciężko zahaczyć o wcięcia, bo te się wyłamały. Czy konieczna będzie wymiana piasty i zaplecenie całego koła? Dzięki za wszelkie rady.
dorota57 Napisano 12 Stycznia 2019 Napisano 12 Stycznia 2019 Klucz wkręcasz w imadło nakładasz wolnobieg z kołem i energicznym szarpnięciem odkręcasz, odwrotnie jak zakręcasz.
TheJW Napisano 12 Stycznia 2019 Napisano 12 Stycznia 2019 3 godziny temu, dawidbiker napisał: W chwili obecnej wypustki klucza już ciężko zahaczyć o wcięcia, bo te się wyłamały. W imadle może się nie udać, ale spróbować warto.
itr Napisano 13 Stycznia 2019 Napisano 13 Stycznia 2019 Wykorzystaj oś koła, najlepiej innego z konusem i kulkami po przeciwnej stronie i nakrętką i podkładką po stronie wolnobiegu. Dokręcamy tą nakrętką nawleczoną na oś nasadkę do odkręcania wolnobiegu tak żeby został maleńki luz, ale żeby nie wyskakiwała ze szczerb. Używamy stołu warsztatowego (śrubowanego do podłogi) z imadłem po byku. Odkręcamy kręcąc kołem. Jeżeli wolnobieg działa a wymiana jest tylko wynikem pomysłu na inne przełożenia odstąpiłbym. Najlepiej zlecić zadanie komuś w warsztacie. Komuś kto ma do tego dryg. Jest ryzyko trwałego uszkodzenia całej piasty. Zwichrowania. W imadle mniejsze niż przy kluczu przwdłużonym gazrurką. Piasta po zdjęciu z użyciem dużej siły może mieć gwint zdecentrowany i wtedy występuje nasilony efekt pływania nieruchomego wolnobiegu podczas szybkiego obracania się koła w ramie roweru.
Marcin86Poznan Napisano 13 Stycznia 2019 Napisano 13 Stycznia 2019 26 minut temu, itr napisał: i wtedy występuje nasilony efekt pływania nieruchomego wolnobiegu podczas szybkiego obracania się koła w ramie roweru. Jestes profesorem ?
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.