Skocz do zawartości

[Amortyzator] jaki wybrać, Yari czy Totem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Od dłuższego czasu zabieram się za kupno przedniego amortyzatora. Interesuje mnie wideł ze skokiem powyżej 160mm, jak rówinież w miarę grubymi goleniami górnymi 35+.Tylko i wyłącznie jednopółka najlepiej rockshox. Planuję wydać nie więcej niż 1200zł, oczywiście używany. Będzie służył do lekkiego FR, bez błota itp. Głównie w Lublinie i pobliskie trasy. 

Głównym powodem założenia tematu jest dylemat w wyborze pomiędzy starszymi rocznikami (ok 2010), a nowszymi (ok 2016).

Interesuje mnie yari i totem, oba solo air, ale różnią się tłumikiem (wagi, średnicy goleni i osi nie biorę mocno pod uwagę). 

Yari ma Motion Control z Rapid Recovery, czyli w miarę podstawowy tłumik.

Totem ma bardziej rozbudowany tłumik MissionControl DH i więcej regulacji.  

Cena wybranych sztuk podobna, jest różnica w zastosoawnej technologii i przede wszystkim wieku. Nie wiem czy warto brać sprzęt z 2010 roku, nie wiem jak z dostępem części, czy może sztukę z 2016 roku, gdzie sprzęt może być mniej zużyty, ale i mniej zaawansowany.

Może warto zwrócić uwagę na inne np. Suntour Auron, Marzo 66, czy w tej cenie można celować w Pike RC

Z góry dzięki za pomoc.  

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wieku to bym się zastanowił, Yari po 2 latach najpewniej ma już jakieś luzy na tulejach, w Totem'ie ciężko o to, oraz jest z 2010 gdzie można jeszcze wymienić tuleje.

W tej kwestii pomyślałbym jednak nad wagą Yari to 2032g(katalogowo) a Totem to aż 2676g(katalogowo) różnica ~650g na widelcu jest mocno odczuwalna.

Osobiście jeśli masz możliwość to sprawdź Yari, Jeśli jest z nim wszystko w porządku to wybrałbym Yari. A najlepiej Lyrik ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzesiowu napisał:

Rozmawiamy o kole 26" i taperze?

Sterówka się zgadza bo jest taka sama "taper"   :D

Suntour robi teraz uniwersalne amorki, tzn. Według Taiwańskich stron to Durolux 27,5 ma przeznaczenie na max. opony czyli  26 x 3,0 lub 27,5 x 2,6 jako w jednym amorku. Tak samo 29" to maja przeznaczenie na koła z max. oponami tj.  29" x 2,6  lub 27,5" x 2,8"

Oczywiście jeśli ktoś ma nie dużą oponę to lepiej pozostać z przeznaczeniem tylko pod jeden rozmiar koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...